Dansk
| Varenummer: | 1740259-2 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | AMP Connectors/TE Connectivity |
| Del af beskrivelsen.: | CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 30000+ | $0.1767 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Wire Gauge | - |
| Spændingsbedømmelse | 250V |
| Afslutning | Crimp |
| Stil | Cable/Wire to Cable/Wire or Board |
| Serie | Nector S |
| Tonehøjde | 0.142" (3.60mm) |
| Pakke | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 120°C |
| Antal positioner | 2 |
| Monteringstype | Free Hanging (In-Line) |
| Parring cykler | - |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Ingress Protection | - |
| Boligmateriale | Polyamide (PA6), Nylon 6 |
| Husets farve | Black |
| Funktioner | Keying HV-1 |
| Fastgørelsestype | - |
| Aktuel rating (ampere) | 2.5A |
| Kontaktmateriale | - |
| Kontakt Afslut | - |
| Tilslutningstype | Plug Housing for Socket Contact |
| Basisproduktnummer | 1740259 |




CONN RING CLIP FOR TUBE
CONN HOUSING 4POS
TERM BLOCK HDR 14POS VERT 5.08MM
CONN RING CLIP FOR TUBE
CHAMP V REC HSG 50P
CONN RECEPT 14AWG MINUS KEYED
CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP
CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP
CONN RECEPT 12AWG PLUS KEYED
CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 5MM
NECTOR S PLUG HV-3 BLUE
CONN HOUSING 4POS
NECTOR S PLUG HV-3 BLUE
CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP
CONN TUBE FOR 7.5MM CONNECTOR
CONN CONVERTER RCPT PLUS 12AWG
CONN TUBE FOR 7.5MM CONNECTOR
CONN SSL PLUG HSG 2POS CRIMP
CONN SSL OUTLET HSG 2POS 3.6MM
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-01-21
2025-03-30
2023-12-20
2025-01-23
1740259-2TE Connectivity AMP Connectors |
Antal*
|
Målpris (USD)
|