Dansk
| Varenummer: | VI-2T2-IX |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Vicor |
| Del af beskrivelsen.: | DC DC CONVERTER 15V 75W |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Output 3 | - |
| Spænding - Output 2 | - |
| Spænding - Output 1 | 15V |
| Spænding - Isolering | 3 kV |
| Spænding - Indgang (Min) | 66V |
| Spænding - Indgang (Max) | 160V |
| Type | Isolated Module |
| Størrelse / Dimension | 4.60" L x 2.40" W x 0.50" H (116.8mm x 61.0mm x 12.7mm) |
| Serie | VI-200™ (75W) |
| Power (Watts) | 75 W |
| Pakke / tilfælde | Full Brick |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Pakke | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Through Hole |
| Funktioner | OCP, OTP, OVP, SCP |
| Effektivitet | 90% |
| Nuværende - Output (Max) | 5A |
| Basisproduktnummer | VI-2T2 |
| Applikationer | ITE (Commercial) |
| VI-2T2-IX Detaljer PDF [English] | VI-2T2-IX PDF - EN.pdf |




VI-2T2-IX
Vicor Corporation. Y-IC er en kvalitetdistributør af Vicor produkter og leverer de bedste produkter og service til kunder.
VI-2T2-IX er en isoleret, enkeldutts DC-DC-omformer fra Vicor VI-200™-serien (75W). Den er designet til brug i IT-udstyr og erhvervsapplikationer.
Isoleret modul
Enkelt udgang
OCP, OTP, OVP, SCP beskyttelsesfunktioner
Bredt indgangsspændingsområde: 66V til 160V
Høj effektivitet op til 90%
Kompakt fuldt murstenspakke
Udvidet driftstemperaturområde: -40°C til 85°C
Pålidelig og robust konstruktion
VI-2T2-IX leveres i en fuldt murstenspakke med følgende specifikationer:
Gennemløbsmontage
Størrelse: 11,68 cm L x 6,10 cm B x 1,27 cm H
3 kV isolationsspænding mellem indgang og udgang
VI-2T2-IX er et aktivt produkt. Der er endnu ingen direkte ækvivalente eller alternative modeller tilgængelige. For yderligere assistance, kontakt venligst vores salgsafdeling via vores website.
IT-udstyr
Erhvervsapplikationer
Den nyeste datablade for VI-2T2-IX er tilgængelig på vores hjemmeside. Det anbefales at downloade datablade for fulde produkt-specifikationer og tekniske detaljer.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på VI-2T2-IX via vores hjemmeside. Få et tilbud i dag og benyt dig af vores tidsbegrænsede tilbud.
DC DC CONVERTER 15V 150W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 15V 150W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 150W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 50W
DC DC CONVERTER 15V 75W
DC DC CONVERTER 15V 100W
DC DC CONVERTER 15V 100W
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler
2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
VI-2T2-IXVicor Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|