Dansk
| Varenummer: | S3GHR7G |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Taiwan Semiconductor |
| Del af beskrivelsen.: | DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 1.15 V @ 3 A |
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) | 400 V |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | DO-214AB (SMC) |
| Fart | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Serie | Automotive, AEC-Q101 |
| Reverse Recovery Time (trr) | 1.5 µs |
| Pakke / tilfælde | DO-214AB, SMC |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur - Junction | -55°C ~ 150°C |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 5 µA @ 400 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 3A |
| Kapacitans @ Vr, F | 30pF @ 4V, 1MHz |
| Basisproduktnummer | S3G |
| S3GHR7G Detaljer PDF [English] | S3GHR7G PDF - EN.pdf |




S3GHR7G
Y-IC er en kvalitetsdistributør af produkter fra Taiwan Semiconductor. Vi tilbyder vores kunder de bedste produkter og tjenester.
S3GHR7G er en enkeltdiode i et overflademonteret DO-214AB (SMC) pakke. Den er designet til anvendelse i forskellige bil- og industrimæssige applikationer.
Standard recover diode
Spændingsklassificering op til 400V
Gennemsnitlig ensrettet strøm op til 3A
Lav fremoverfaldsspænding på 1,15V @ 3A
Faglig kvalifikation i henhold til AEC-Q101 til bilapplikationer
Pålidelig ydeevne i krævende miljøer
Effektiv strømomdannelsesydelse for energibesparelse
Kompakt overflademonteret pakke til pladsbegrænsede design
S3GHR7G er pakket i en DO-214AB (SMC) overflademonteringskapsel. Pakningsdimensioner og elektriske egenskaber er optimeret til bil- og industrimæssige applikationer.
S3GHR7G er et udgået produkt hos Digi-Key. Kunder anbefales at kontakte vores salgsteam via Y-IC’s hjemmeside for oplysninger om ækvivalente eller alternative modeller, der måtte være tilgængelige.
BIl elektronik
Industrielle strømkilder
Generel ensretning og strømomdannelse
Den seneste datasheet for S3GHR7G er tilgængelig på Y-IC’s hjemmeside. Kunder anbefales at downloade datasheeten for fulde tekniske specifikationer og applikationsoplysninger.
Kunder anbefales at få tilbud på S3GHR7G via Y-IC’s hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores tidsbegrænsede tilbud.
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A SMB
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
ST QFN
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AA
TSC SMC
DIODE GEN PURP 400V 3A DO214AB
DIODE GEN PURP 400V 3A SMC
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler


2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
S3GHR7GTaiwan Semiconductor Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|