Dansk
| Varenummer: | SN74ACT574DWE4 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Luminary Micro / Texas Instruments |
| Del af beskrivelsen.: | IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC |
| Dataark: | None |
| RoHs Status: | Blyfri / RoHS-kompatibel |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 850+ | $0.5244 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Type | D-Type |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Standardpakke | 25 |
| Serie | 74ACT |
| Del Status | Active |
| Emballage | Tube |
| Pakke / tilfælde | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal elementer | 1 |
| Antal bit pr. Element | 8 |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Maksimal forplantningsforsinkelse @ V, Max CL | 11ns @ 5V, 50pF |
| Fabrikantens standard ledetid | 6 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Inputkapacitans | 4.5pF |
| Fungere | Standard |
| Nuværende - Quiescent (Iq) | 4µA |
| Nuværende - Output High, Low | 24mA, 24mA |
| Urfrekvens | 110MHz |
| Basenummer | 74ACT574 |
| SN74ACT574DWE4 Detaljer PDF [English] | SN74ACT574DWE4 PDF - EN.pdf |




IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SO
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20DIP
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20TSSOP
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-TSSOP
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SO
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SO
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SO
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20DIP
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20-TSSOP
IC OCT D-TYP TRNSP LATCH 20TSSOP
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SO
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SSOP
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SO
IC D-TYPE LATCH SGL 3-ST 20TSSOP
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
SN74ACT574DWE4Luminary Micro / Texas Instruments |
Antal*
|
Målpris (USD)
|