Dansk
| Varenummer: | CD4078BF |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Harris Corporation |
| Del af beskrivelsen.: | CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE |
| Dataark: | None |
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $2.0937 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 3V ~ 18V |
| Leverandør Device Package | 14-CDIP |
| Serie | - |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Pakke / tilfælde | 14-CDIP (0.300", 7.62mm) |
| Pakke | Bulk |
| Output Type | Single-Ended |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 125°C |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Antal indgange | 8 |
| Antal kredsløb | 1 |
| Monteringstype | Through Hole |
| Logik Type | NOR/OR Gate |
| Nuværende - Output High, Low | 6.8mA, 6.8mA |
| Basisproduktnummer | CD4078 |
| CD4078BF Detaljer PDF [English] | CD4078BF PDF - EN.pdf |




CD4078BF
Texas Instruments
CD4078BF er en 8-indgangs NOR-gate. Den er en enkelt 8-indgangs NOR-gate pakket i en 14-pinds CDIP (Ceramic Dual Inline Package).
8 separate NOR-indgange
Enkelt 8-indgangs NOR-funktion
Bred forsyningsspændingsområde på 3V til 18V
Fungerer over et bredt temperaturområde fra -55°C til 125°C
Through-hole montering
Alsidig 8-indgangs NOR-funktion
Pålidelig ydeevne under forskellige driftsbetingelser
Nem integration i forskellige elektroniske kredsløb og systemer
14-pinds CDIP (Ceramic Dual Inline Package)
Through-hole montering
Velegnet til en bred vifte af termiske og elektriske applikationer
CD4078BF er et aktivt produkt
Der findes tilsvarende eller alternative modeller, såsom CD4073B og CD4078B
Logik-kredsløb
Digital elektronik
Industriog kommercielle applikationer
Den nyeste datasheet for CD4078BF er tilgængelig på Y-IC’s hjemmeside. Kunder opfordres til at downloade datasheeten for detaljerede tekniske specifikationer og ydeevneinformation.
Kunder anbefales at hente tilbud på CD4078BF på Y-IC’s hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores konkurrencedygtige priser og hurtig levering.
IC GATE NOR/OR 8INPUT 14SOIC
IC 8INPUT NOR/OR GATE 14-SOIC
TI DIP
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
CMOS 8-INPUT NOR/OR GATE 14-CDIP
IC 8-IN NOR/OR GATE 14-SOIC
IC GATE NOR-OR 8INP 14SOIC
IC 8INPUT NOR/OR GATE 14-DIP
IC 8-IN NOR/OR GATE 14-DIP
IC 8INPUT NOR/OR GATE 14-SOIC
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
OR-AND GATE
CD4078B-MIL CMOS 8-INPUT NOR/OR
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
PROTOTYPE
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
CMOS 8-INPUT OR/NOR GATE
CD4078 TI
IC 8-IN NOR/OR GATE 14SO
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
CD4078BFHarris Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|