Dansk
| Varenummer: | RMCF1206FT2R74 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Stackpole Electronics, Inc. |
| Del af beskrivelsen.: | RES 2.74 OHM 1% 1/4W 1206 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $0.0049 |
| 200+ | $0.0019 |
| 1000+ | $0.0018 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Tolerance | ±1% |
| Temperaturkoefficient | ±200ppm/°C |
| Leverandør Device Package | 1206 |
| Størrelse / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Serie | RMCF |
| Modstand | 2.74 Ohms |
| Vurderinger | AEC-Q200 |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Pakke / tilfælde | 1206 (3216 Metric) |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 155°C |
| Antal Afslutninger | 2 |
| Højde - Siddende (Max) | 0.028" (0.70mm) |
| Funktioner | Automotive AEC-Q200 |
| Fejlrate | - |
| Sammensætning | Thick Film |




RES 309K OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.67 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.4 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.94 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.49 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.61 OHM 1% 1/4W 1206
RES 30K OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.26 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.37 OHM 1% 1/4W 1206
RES 301 OHM 1% 1/4W 1206
RES 309 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.7 OHM 1% 1/4W 1206
RES 300K OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.32 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.87 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.55 OHM 1% 1/4W 1206
RES 301K OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.8 OHM 1% 1/4W 1206
RES 300 OHM 1% 1/4W 1206
RES 2.43 OHM 1% 1/4W 1206
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler
2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
RMCF1206FT2R74Stackpole Electronics Inc |
Antal*
|
Målpris (USD)
|