Dansk
| Varenummer: | M41T00SC64MY6F |
|---|---|
| Producent / Mærke: | STMicroelectronics |
| Del af beskrivelsen.: | IC RTC CLK/CALENDAR I2C 18SOX |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Forsyning, Batteri | 2.5V ~ 35V |
| Spænding - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Type | Clock/Calendar |
| Tidsformat | HH:MM:SS |
| Leverandør Device Package | 18-SOX |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 18-SOX, 18-SOIC with Crystal (7.5mm Width) |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Surface Mount |
| Hukommelsesstørrelse | 8KB |
| grænseflade | I²C, 2-Wire Serial |
| Funktioner | EEPROM, Leap Year |
| Datoformat | YY-MM-DD-dd |
| Nuværende - Timekeeping (Max) | 100µA (Typ) @ 2.7V ~ 5.5V |
| Basisproduktnummer | M41T00 |
| M41T00SC64MY6F Detaljer PDF [English] | M41T00SC64MY6F PDF - EN.pdf |




IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8SOIC
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8SOIC
M41T01 ST
M41T01M6E ST
M41T00SM6FTR ST
ST SOP8
M41T00M6TR STM
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 18SOX
ST SOP8
M41T00M6FTR ST
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8SOIC
M41T00S STM
ST SOP8
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8SOIC
IC RTC CLOCK/CALENDAR I2C
M41T00M6 ST
IC RTC CLK/CALENDAR I2C 8SOIC
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2024-05-22
2025-06-06
2025-03-06
2025-02-27
M41T00SC64MY6FSTMicroelectronics |
Antal*
|
Målpris (USD)
|