Dansk

| Varenummer: | AM51642A53N-A |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Panasonic |
| Del af beskrivelsen.: | SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spændingsvurdering - DC | 125 V |
| Spændingsværdi - AC | 125 V |
| Afslutningsstil | Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm) |
| Skiftfunktion | On-Mom |
| Serie | AM5 |
| Release Force | 20gf |
| forankoblet | 0.125" (3.2mm) |
| Pakke | Bulk |
| overvandring | 0.055" (1.4mm) |
| Driftstemperatur | -25°C ~ 105°C |
| Driftsposition | 0.602" (15.3mm) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Operating Force | 120gf |
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Mekanisk liv | 10,000,000 Cycles |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | Cadmium Free |
| Elektrisk liv | 100,000 Cycles |
| Differential Rejse | 0.040" (1.0mm) |
| Aktuel rating (ampere) | 16A (AC), 600mA (DC) |
| Kredsløb | SPDT |
| Basisproduktnummer | AM51642 |
| Aktuator Type | Lever, Straight |




SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
SWITCH SNAP ACTION SPDT 16A 125V
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
AM51642A53N-APanasonic Electric Works |
Antal*
|
Målpris (USD)
|