Dansk
| Varenummer: | ALZ21F06 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Panasonic |
| Del af beskrivelsen.: | RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Afslutningsstil | PC Pin |
| Skiftespænding | 440VAC - Max |
| Serie | ALZ |
| Seal Rating | Sealed - Flux Protection |
| Udgivelsestid | 5 ms |
| Relæ Type | General Purpose |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 105°C |
| Brug tid | 15 ms |
| Skal frigive spænding | 0.6 VDC |
| Skal betjene spænding | 4.2 VDC |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Through Hole |
| Funktioner | - |
| Kontakt Rating (Aktuel) | 16 A |
| Kontaktmateriale | Silver Tin Oxide (AgSnO) |
| Kontaktformular | SPST-NO (1 Form A) |
| Spole spænding | 6VDC |
| Spole type | Non Latching |
| Coil Resistance | 90 Ohms |
| Spiralisolering | Class F |
| Coil Current | 66.7 mA |
| Basisproduktnummer | ALZ21F |




RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 48V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
ALZ21B21 Panasonic
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 12V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 4.5V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 18V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 5V
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 9V
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
ALZ21F06Panasonic Electric Works |
Antal*
|
Målpris (USD)
|