Dansk

| Varenummer: | PP10-5-12 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | TDK-Lambda, Inc. |
| Del af beskrivelsen.: | DC DC CONVERTER 12V 8W |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Output 4 | - |
| Spænding - Output 3 | - |
| Spænding - Output 2 | - |
| Spænding - Output 1 | 12V |
| Spænding - Indgang (Min) | 4.5V |
| Spænding - Indgang (Max) | 7.2V |
| Type | Isolated Module |
| Leverandør Device Package | - |
| Størrelse / Dimension | 1.85" L x 1.65" W x 0.31" H (47.0mm x 42.0mm x 8.0mm) |
| Serie | PP (10W) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Power (Watts) | 8 W |
| Pakke / tilfælde | 4-DIP Module |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 71°C (With Derating) |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Through Hole |
| Funktioner | Remote On/Off, OVP, SCP |
| Effektivitet | - |
| Nuværende - Output (Max) | 700mA |
| Applikationer | ITE (Commercial) |
| PP10-5-12 Detaljer PDF [English] | PP10-5-12 PDF - EN.pdf |




PP10-5-12
tdk-lambda
PP10-5-12 er en isoleret DC-DC-konvertermodul med énudgang fra tdk-lambda PP-serien. Den leverer 8W effekt og har funktioner som fjernstyring af tænd/sluk, overbelastningsbeskyttelse og kortslutningsbeskyttelse.
1 udgang
8W effekt
Fjernstyret tænd/sluk
Overbelastningsbeskyttelse
Kortslutningsbeskyttelse
Kompakt størrelse
Høj effektivitet
Pålidelig ydeevne
Bredt drifts-temperaturområde
4-DIP modul
Størrelse: 47,0 mm x 42,0 mm x 8,0 mm
Dette produkt er udfaset
Ækvivalente eller alternative modeller findes; kontakt venligst vores salgsteam for mere information
Informationsteknologiskudstyr (IT-udstyr)
Kommercielle applikationer
Den mest autoritative datablade for PP10-5-12 findes på vores hjemmeside. Anbefales at downloade til brug.
Få et tilbud på PP10-5-12 via vores hjemmeside. Begrænset tids tilbud!
DC DC CONVERTER 15V 11W
DC DC CONVERTER 5V 10W
DC DC CONVERTER 15V 8.4W
IGBT ASSEMBLY HBRIDGE 600V 100A
IGBT Modules
IGBT ASSEMBLY 3-PHASE 600V 100A
DC DC CONVERTER 12V 11W
DC DC CONVERTER 5V 10W
LAMBDA New
DC DC CONVERTER 15V 11W
DC DC CONVERTER 5V 9W
DC DC CONVERTER 12V 11W
IGBT ASSEMBLY 3PHASE 1200V 100A
LAMBDA New
NEMICLAMBDA New
CIR BRKR MAG-HYDR PUSH-PULL
IGBT ASSY H-BRIDGE 1200V 100A
ABB New
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler
2024-09-10
2025-02-10
2025-03-31
2025-01-13
PP10-5-12TDK-Lambda Americas Inc |
Antal*
|
Målpris (USD)
|