Dansk
| Varenummer: | NRF52811-QFAA-B-R |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Nordic Semiconductor |
| Del af beskrivelsen.: | BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $4.3443 |
| 10+ | $3.8773 |
| 25+ | $3.49 |
| 100+ | $3.1797 |
| 250+ | $2.8695 |
| 500+ | $2.5748 |
| 1000+ | $2.1715 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 1.7V ~ 3.6V |
| Type | TxRx + MCU |
| Leverandør Device Package | 48-QFN (6x6) |
| Serie | nRF52 |
| Serielle grænseflader | ADC, PDM, PWM, SPI, UART |
| Følsomhed | -104dBm |
| RF familie / standard | 802.15.4, Bluetooth |
| protokol | Bluetooth v5.3, Thread |
| Power - Output | 4dBm |
| Pakke / tilfælde | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Modulation | - |
| Hukommelsesstørrelse | 192kB Flash, 24kB RAM |
| GPIO | 32 |
| Frekvens | 2.4GHz |
| Datahastighed (Max) | 2Mbps |
| Nuværende - Overførsel | 2.1mA ~ 15.4mA |
| Nuværende - Modtagelse | 3.5mA ~ 11.2mA |




BLUETOOTH 5.3 SOC WITH BUILT-IN
NORDIC QFN48
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
IC BLUETOOTH V5.1
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
IC BLUETOOTH V5.1 QFN
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
BLUETOOTH 5.3 SOC WITH BUILT-IN
NORDIC 2021+RoHS
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
NORDIC QFN48
IC BLUETOOTH V5.1 QFN
BLUETOOTH 5.3 SOC WITH BUILT-IN
NORDIC QFN48
BLUETOOTH 5.3 SOC WITH BUILT-IN
IC BLUETOOTH V5.1
BLUETOOTH 5.3 SOC SUPPORTING BLU
NORDIC New
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
NRF52811-QFAA-B-RNordic Semiconductor ASA |
Antal*
|
Målpris (USD)
|