Dansk
| Varenummer: | DM74ALS37AM |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Fairchild (onsemi) |
| Del af beskrivelsen.: | IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC |
| Dataark: | None |
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1374+ | $0.204 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Leverandør Device Package | 14-SOIC |
| Serie | 74ALS |
| Pakke / tilfælde | 14-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Antal indgange | 2 |
| Antal kredsløb | 4 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Maksimal forplantningsforsinkelse @ V, Max CL | 8ns @ 5V, 50pF |
| Logik Type | NAND Gate |
| Inputlogikniveau - lavt | 0.8V |
| Inputlogikniveau - Høj | 2V |
| Funktioner | - |
| Nuværende - Output High, Low | 2.6mA, 24mA |
| Basisproduktnummer | 74ALS37 |
| DM74ALS37AM Detaljer PDF [English] | DM74ALS37AM PDF - EN.pdf |




DM74ALS37AM
Fairchild Semiconductor. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Fairchild Semiconductor-mærket og sikrer kunder de bedste produkter og serviceydelser.
DM74ALS37AM er en 4-indgangers NAND-portintegreret kreds fra 74ALS-serien. Den er designet til højhastigheds, lavenergi digitale logikapplikationer.
4 separate NAND-porte
2 indgange pr. port
Højhastighedsdrift
Lavt strømforbrug
Effektiv logikbehandling
Pålidelig og stabil ydeevne
Velegnet til forskellige digitale anvendelser
Leveres i en 14-SOIC (Small Outline Integrated Circuit) overflademonteringspakning
Dimensioner: 3,90 mm bred
Pin-konfiguration og elektriske egenskaber understøtter overflademonteringsmontering
Dette produkt er udfaset og nærmer sig ophør
Tilsvarende eller alternative modeller kan være tilgængelige, kontakt venligst vores salgsafdeling via hjemmesiden for mere information.
Højhastighed digitale logik kredsløb
Computer systemer
Industriel automation
Telekommunikationsudstyr
Den mest autoritative datablade for DM74ALS37AM er tilgængelig på vores hjemmeside. Anbefales at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Anbefales at kunder indhenter tilbud på DM74ALS37AM via vores hjemmeside. Få et tilbud nu og benyt dig af vores tidsbegrænsede tilbud.
IC GATE NAND OPEN 4CH 2-IN 14DIP
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14DIP
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOP
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14SOIC
FAIRCHILD DIP-20P
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOP
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20SOIC
IC GATE NAND OPEN 4CH 2IN 14SOIC
IC GATE NAND 4CH 2-INP 14DIP
IC GATE NAND OPEN 4CH 2IN 14SOIC
IC GATE NAND OPEN 4CH 2-IN 14DIP
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOP
IC GATE NAND OPEN 4CH 2IN 14SOIC
DM74ALS37AMX SOP3.9 FAIRCHILD
IC GATE NAND OPEN 4CH 2IN 14SOIC
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
DM74ALS37AMFairchild Semiconductor |
Antal*
|
Målpris (USD)
|