Dansk

| Varenummer: | APL502LG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | MOSFET N-CH 500V 58A TO264 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $54.9334 |
| 200+ | $21.2596 |
| 500+ | $20.5113 |
| 1000+ | $20.1431 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 2.5mA |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package | TO-264 [L] |
| Serie | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 90mOhm @ 29A, 12V |
| Power Dissipation (Max) | 730W (Tc) |
| Pakke / tilfælde | TO-264-3, TO-264AA |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Through Hole |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 9000 pF @ 25 V |
| FET Type | N-Channel |
| FET-funktion | - |
| Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) | 15V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS) | 500 V |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C | 58A (Tc) |
| Basisproduktnummer | APL502 |
| APL502LG Detaljer PDF [English] | APL502LG PDF - EN.pdf |




CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
V SOT-23-5
ANPEC QFN
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER
APL5101-12BI-TRL ANPEC
APL5101-12AI-TRL ANPEC
APT New
APL5026NXI-TRG ANPEC
APL5101-12BI ANPEC
APL5101-13BI-TRL ANPEC
APL5101-12AI-TRG ANPEC
V SOT-23-5
MOSFET N-CH 500V 52A ISOTOP
MOSFET N-CH 500V 58A T-MAX
ANPEC SOT89
APL502L APT
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
APL502LGMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|