Dansk
| Varenummer: | 24FC128-I/MS |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8MSOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $1.1781 |
| 10+ | $1.1515 |
| 30+ | $1.1333 |
| 100+ | $1.1151 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Skriv cyklus Tid - Ord, Side | 5ms |
| Spænding - Supply | 1.7V ~ 5.5V |
| Teknologi | EEPROM |
| Leverandør Device Package | 8-MSOP |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118', 3.00mm Width) |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Hukommelsestype | Non-Volatile |
| Hukommelsesstørrelse | 128Kbit |
| Hukommelsesorganisation | 16K x 8 |
| Memory Interface | I²C |
| Hukommelsesformat | EEPROM |
| Urfrekvens | 1 MHz |
| Basisproduktnummer | 24FC128 |
| Adgangstid | 400 ns |
| 24FC128-I/MS Detaljer PDF [English] | 24FC128-I/MS PDF - EN.pdf |




24FC128-I/MS
microchip-technology
Y-IC er en kvalitetsdistributør af produkter fra microchip-technology-mærket og tilbyder kunderne de bedste produkter og serviceydelser.
128Kbit (16K x 8) EEPROM-hukommelse
I2C-seriel interface
1MHz clockhastighed
5ms skrivcyklustid
400ns adgangstid
Driftspiksspænding på 1,7V til 5,5V
Temperaturområde fra -40°C til 85°C
Non-volatile hukommelse til datalagring
Nem integration med I2C-baserede systemer
Lavt energiforbrug
Pålidelig og langvarig datagendannelse
Rørpakning
8-TSSOP, 8-MSOP (0,118", 3,00mm bredde) overfladesmontagepakke
Surface mount enhed
24FC128-I/MS er et aktivt produkt.
Tilsvarende eller alternative modeller tilgængelige:
- 24FC256-I/MS (256Kbit EEPROM)
- 24FC512-I/MS (512Kbit EEPROM)
For yderligere information, kontakt venligst vores salgsteam via vores hjemmeside.
Indlejrede systemer
Industriel automation
Bil elektronik
Forbrugerelektronik
Den mest autoritative datablade for 24FC128-I/MS findes på vores hjemmeside. Det anbefales at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på 24FC128-I/MS via vores hjemmeside. Få et tilbud nu eller læs mere om dette begrænsede tilbud.
24FC128-I/SMRVA MICROCHIP
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8SOIC
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8DIP
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8DFN
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8MSOP
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8TDFN
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8SOIJ
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SOIJ
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8DFN
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8SOIJ
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SOIC
IC EEPROM 128KBIT I2C 1MHZ 8TDFN
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8TSSOP
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SOIC
MICROCHIP MSOP8
MICROCHHIP SOP-8
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8SOIJ
IC EEPROM 128KBIT I2C 8TSSOP
IC EEPROM 1MBIT I2C 1MHZ 8DIP
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
24FC128-I/MSMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|