Dansk
| Varenummer: | SN74S51D |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Texas Instruments |
| Del af beskrivelsen.: | IC DUA AND-OR-INVERT GATE 14SOIC |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $1.6233 |
| 10+ | $1.4497 |
| 25+ | $1.3762 |
| 100+ | $1.1304 |
| 250+ | $1.0567 |
| 500+ | $0.9338 |
| 1000+ | $0.7372 |
| 2500+ | $0.6955 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Leverandør Device Package | 14-SOIC |
| Serie | 74S |
| Schmitt Trigger Input | No |
| Pakke / tilfælde | 14-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Pakke | Tube |
| Output Type | Single-Ended |
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Antal indgange | 8 Input (2, 2, 2, 2) |
| Antal kredsløb | 2 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Logik Type | AND/OR/INVERT Gate |
| Nuværende - Output High, Low | 1mA, 20mA |
| Basisproduktnummer | 74S51 |
| SN74S51D Detaljer PDF [English] | SN74S51D PDF - EN.pdf |




TI SOP
TI SOP14-3.9
IC DUAL 2IN AND/OR 14SOIC
INVERTER, S SERIES, 6-FUNC, TTL
SN74S412N TI
SN74S409N TI
IC DUA AND-OR-INVERT GATE 14DIP
IC DUA AND-OR-INVERT GATE 14SOIC
IC GATE NAND OP COL 4CH 2IN 14SO
TI SOP14-5.2MM
NS DIP20
AND-OR-INVERT GATE, S SERIES, 2-
IC GATE NAND OPEN 4CH 2-IN 14SOP
TI CDIP
NAND GATE, S SERIES, TTL, PDIP14
NAND GATE
IC 2-IN AND-OR-INV GATE 14-SOIC
SN74S535N MMT
NS/S/TI/FSC DIP
IC DUAL AND-OR-INVERT GATE 14DIP
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
SN74S51DTexas Instruments |
Antal*
|
Målpris (USD)
|