Dansk
| Varenummer: | LT1307CN8#PBF |
|---|---|
| Producent / Mærke: | LINEAR |
| Del af beskrivelsen.: | IC REG BOOST ADJ 0.6A 8DIP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $2.20 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Udgang (Min / Fast) | 1.22V |
| Spænding - Udgang (Max) | 30V (Switch) |
| Spænding - Indgang (Min) | 1V |
| Spænding - Indgang (Max) | 5V |
| Topologi | Boost |
| Synkron Rectifier | No |
| Leverandør Device Package | 8-PDIP |
| Serie | - |
| Del Status | Active |
| Emballage | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Pakke / tilfælde | 8-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Output Type | Adjustable |
| Output Configuration | Positive |
| Driftstemperatur | -20°C ~ 70°C (TA) |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Through Hole |
| Fungere | Step-Up |
| Frequency - Switching | 600kHz |
| Nuværende - Output | 600mA (Switch) |
| LT1307CN8#PBF Detaljer PDF [English] | LT1307CN8#PBF PDF - EN.pdf |




IC REG BOOST ADJ 600MA 8MSOP
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC
IC REG BOOST ADJ 600MA 8DIP
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC
IC REG BOOST ADJ 600MA 8MSOP
SINGLE CELL MICROPOWER 600KHZ PW
LT SOP-8
LT1307CMS8 LT
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC
LT1307CN8 LINEAR
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8MSOP
LT1307CS8 LT
LT1307CS8#TR LT
IC REG BOOST ADJ 600MA 8SOIC
LT1307CMS8#TR LINEAR
LT1307IS8 LINEAR
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8SOIC
IC REG BOOST ADJ 0.6A 8MSOP
LT SOP8
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-02-23
2025-01-23
2024-09-19
2025-07-10
LT1307CN8#PBFLINEAR |
Antal*
|
Målpris (USD)
|