Dansk
| Varenummer: | IXFA6N120P |
|---|---|
| Producent / Mærke: | IXYS / Littelfuse |
| Del af beskrivelsen.: | MOSFET N-CH 1200V 6A TO263 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $8.5343 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 5V @ 1mA |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package | TO-263AA (IXFA) |
| Serie | HiPerFET™, Polar |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 2.4Ohm @ 500mA, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 250W (Tc) |
| Pakke / tilfælde | TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Surface Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 2830 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 92 nC @ 10 V |
| FET Type | N-Channel |
| FET-funktion | - |
| Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) | 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS) | 1200 V |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C | 6A (Tc) |
| Basisproduktnummer | IXFA6N120 |
| IXFA6N120P Detaljer PDF [English] | IXFA6N120P PDF - EN.pdf |




MOSFET N-CH 1000V 7A TO263
MOSFET N-CH 250V 60A TO263AA
MOSFET N-CH 150V 76A TO263
MOSFET N-CH 600V 4A TO263
MOSFET N-CH 200V 50A TO263
MOSFET N-CH 600V 7A TO263
MOSFET N-CH 150V 76A TO263AA
MOSFET N-CH 300V 72A TO263AA
MOSFET N-CH 200V 72A TO263AA
MOSFET N-CH 500V 5A TO263
MOSFET N-CH 1200V 6A TO263
MOSFET N-CH 850V 3.5A TO263
MOSFET N-CH 300V 56A TO263AA
MOSFET N-CH 1000V 5A TO263
MOSFET N-CH 1000V 7A TO263
MOSFET N-CH 300V 72A TO263
MOSFET N-CH 1000V 5A TO263
IXFA60N20T IXYS
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
IXFA6N120PIXYS |
Antal*
|
Målpris (USD)
|