Dansk
| Varenummer: | IRG4PC30WPBF |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Cypress Semiconductor (Infineon Technologies) |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 600V 23A TO247AC |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $2.4709 |
| 200+ | $0.9563 |
| 500+ | $0.9232 |
| 1000+ | $0.9058 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 12A |
| Testtilstand | 480V, 12A, 23Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 25ns/99ns |
| Skifte energi | 130µJ (on), 130µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247AC |
| Serie | - |
| Strøm - Max | 100 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Bag |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | - |
| Gate Charge | 51 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 92 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 23 A |
| Basisproduktnummer | IRG4PC30 |
| IRG4PC30WPBF Detaljer PDF [English] | IRG4PC30WPBF PDF - EN.pdf |




IRG4PC30WPBF
Infineon Technologies er en førende producent af halvledere, og Y-IC er en betroet distributør, der tilbyder kunderne de bedste produkter og tjenester.
IRG4PC30WPBF er en enkelt IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) enhed, der er designet til højstrømsbrydning. Den har en høj spændingsgrænse på op til 600V og en maksimal kollektorstrøm på 23A, hvilket gør den egnet til en række kraftomformerings- og styringssystemer.
Høj spændingsgrænse op til 600V
Maksimal kollektorstrøm på 23A
Lavt spændingsfald i slukket tilstand (Vce(on))
Hurtige skiftende egenskaber
Robust og pålidelig ydeevne
Effektiv energioverførsel og styring
Pålidelig drift i højstrømsapplikationer
Nem integration i kredsløbsdesign
Velegnet til en bred vifte af kraftelektronikystemer
IRG4PC30WPBF er pakket i en TO-247-3 gennem-hul kasse, der sikrer gode termiske og elektriske egenskaber. Pakningens dimensioner og benkonfiguration er tydeligt specificeret i databladet.
IRG4PC30WPBF er et udfaset produkt, hvilket betyder, at det er blevet udfaset af producenten. Der kan dog være ækvivalente eller alternative modeller tilgængelige fra Infineon Technologies eller andre halvlederproducenter. Kunder opfordres til at kontakte vores salgsteam for yderligere information om tilgængelige muligheder.
Strømforsyninger
Motorstyringer
Invertere
Industrielt udstyr
Vedvarende energisystemer
Det mest opdaterede og autoritative datablad for IRG4PC30WPBF er tilgængeligt på vores hjemmeside. Kunder opfordres til at downloade og gennemgå databladet for at få de detaljerede tekniske specifikationer og ydeevnekarakteristika for dette produkt.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på IRG4PC30WPBF via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores konkurrencedygtige priser og pålidelig leveringsservice.
IGBT 600V 49A 160W TO247AC
IGBT 600V 49A 160W TO247AC
IGBT 600V 42A 160W TO247AC
IGBT 600V 34A 100W TO247AC
IRG4PC40KD IR
IRG4PC30 - TRANS IGBT CHIP N-CH
IGBT 600V 23A 100W TO247AC
IGBT 600V 49A 160W TO247AC
IGBT 600V 42A 160W TO247AC
IGBT 600V 28A TO247AC
ULTRAFAST COPACK IGBT W/ULTRAFAS
IGBT 600V 49A TO247AC
ULTRAFAST SPEED IGBT
IRG4PC30UD IR
IRG4PC30W IR
IR TO-247
IR TO-247
IGBT 600V 23A 100W TO247AC
IR TO-247
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-02-13
2025-07-16
2024-10-08
2025-03-28
IRG4PC30WPBFInfineon Technologies |
Antal*
|
Målpris (USD)
|