Dansk
| Varenummer: | KBPC1508T |
|---|---|
| Producent / Mærke: | GeneSiC Semiconductor |
| Del af beskrivelsen.: | BRIDGE RECT 1PHASE 800V 15A KBPC |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | RoHS Overensstemmelse |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $4.4431 |
| 200+ | $1.7725 |
| 500+ | $1.7138 |
| 1000+ | $1.6844 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 800 V |
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 1.1 V @ 7.5 A |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | KBPC |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 4-Square, KBPC-T |
| Pakke | Bulk |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | QC Terminal |
| Diodetype | Single Phase |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 5 µA @ 800 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 15 A |
| Basisproduktnummer | KBPC1508 |
| KBPC1508T Detaljer PDF [English] | KBPC1508T PDF - EN.pdf |




Diodes - Bridge Rectifiers KBPC8
RECT BRIDGE 600V 15A GBPCW-G
BRIDGE RECT 1P 1KV 15A KBPC-T
BRIDGE RECT 1P 600V 15A KBPC-W
KBPC-W 1000V 15.0A Diodes Brid
BRIDGE RECT 1P 1KV 15A KBPC-W
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 15A KBPC
RECT BRIDGE 1000V 15A GBPC25
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 15A KBPC
RECT BRIDGE 1000V 15A GBPC25
BRIDGE RECT 1P 800V 15A KBPC-W
RECT BRIDGE 600V 15A GBPCW-G
BRIDGE RECT 1P 800V 15A KBPC-W
Diodes - Bridge Rectifiers KBPC-
KBPC8 800V 15.0A Diodes Bridge
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 15A KBPC
BRIDGE RECT 1P 600V 15A KBPC-W
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 15A KBPC
15 AMP BRIDGE RECTIFIER
15 AMP BRIDGE RECTIFIER
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
KBPC1508TGeneSiC Semiconductor |
Antal*
|
Målpris (USD)
|