Dansk
| Varenummer: | AT27BV020-90TI |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Skriv cyklus Tid - Ord, Side | - |
| Spænding - Supply | 2.7V ~ 3.6V, 4.5V ~ 5.5V |
| Teknologi | EPROM - OTP |
| Leverandør Device Package | 32-TSOP |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 32-TFSOP (0.724', 18.40mm Width) |
| Pakke | Tray |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TC) |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Hukommelsestype | Non-Volatile |
| Hukommelsesstørrelse | 2Mbit |
| Hukommelsesorganisation | 256K x 8 |
| Memory Interface | Parallel |
| Hukommelsesformat | EPROM |
| Basisproduktnummer | AT27BV020 |
| Adgangstid | 90 ns |
| AT27BV020-90TI Detaljer PDF [English] | AT27BV020-90TI PDF - EN.pdf |




AT27BV020-90TI
Y-IC er en kvalitetsdistributor af produkter fra Micrel / Microchip Technology, som tilbyder kunderne de bedste produkter og services.
AT27BV020-90TI er en 2Mb (256K x 8) parallel EPROM hukommelsesenhed fra Micrel / Microchip Technology.
2Mb (256K x 8) non-volatile EPROM-hukommelse
Parallel interface
90ns adgangstid
Driftsområde fra 2,7V til 3,6V eller 4,5V til 5,5V
Bred temperaturinterval på -40°C til 85°C
Høj densitet og hurtig EPROM-hukommelse
Lavt strømforbrug
Bredt spændingsog temperaturområde til alsidige anvendelser
32-TSOP (0,724", 18,40 mm bredde) emballage
Træemballage
Dette produkt er ikke ved at blive udfaset
Tilsvarende eller alternative modeller findes, kontakt venligst vores salgsteam for mere information
Industrielt udstyr
Telekommunikation
Forbrugerelektronik
Den mest autoritative datablade for AT27BV020-90TI er tilgængelig på vores hjemmeside. Kunder anbefales at downloade den.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på AT27BV020-90TI via vores hjemmeside. Få et tilbud nu og udnyt vores tidsbegrænsede tilbud.
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32TSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
ATMEL TSSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32TSOP
AT27BV020-20CI ATMEL
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32VSOP
IC EPROM 2MBIT PARALLEL 32PLCC
IC EPROM 4MBIT PARALLEL 32PLCC
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2024-09-10
2025-02-10
2025-03-31
2025-01-13
AT27BV020-90TIMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|