Dansk
| Varenummer: | MX7545ALP |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Del af beskrivelsen.: | IC DAC 12BIT A-OUT 20PLCC |
| Dataark: | None |
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $39.2452 |
| 200+ | $15.66 |
| 500+ | $15.1358 |
| 1000+ | $14.8778 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Forsyning, Digital | 4.75V ~ 5.25V, 14.25V ~ 15.75V |
| Spænding - Supply, Analog | 4.75V ~ 5.25V, 14.25V ~ 15.75V |
| Leverandør Device Package | 20-PLCC (8.97x8.97) |
| Afregningstid | 1µs |
| Serie | - |
| Reference Type | External |
| Pakke / tilfælde | 20-LCC (J-Lead) |
| Pakke | Bulk |
| Output Type | Current - Unbuffered |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | 0°C ~ 70°C |
| Antal D / A-konvertere | 1 |
| Antal bitter | 12 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| INL / DNL (LSB) | ±0.5 (Max), ±1 (Max) |
| Differential Output | No |
| Data Interface | Parallel |
| Arkitektur | Multiplying DAC, R-2R |
| MX7545ALP Detaljer PDF [English] | MX7545ALP PDF - EN.pdf |




MX7545ALP
Analog Devices Inc./Maxim Integrated. Y-IC er en kvalitetsdistributør af brandet fra Analog Devices Inc./Maxim Integrated, og vi leverer de bedste produkter og tjenester til vores kunder.
MX7545ALP er en 12-bits digital-til-analog konverter (DAC), som har et bredt driftsspændingsområde og en hurtig indretningstid, hvilket gør den velegnet til en bred vifte af applikationer.
12-bits opløsning
1 mikrosekund indretningstid
Ubufferet strømutgang
Parallel datagrænseflade
Ekstern reference
Bredt driftsområdet for forsyningsspænding
Hurtig indretningstid
Høj præcision med lav INL/DNL
Fleksibel arkitektur til forskellige applikationer
MX7545ALP leveres i en 20-LCC (J-Lead) pakke. Paketstørrelse og pin-konfiguration er velegnet til overflademontage.
MX7545ALP er et aktivt produkt, og der findes i øjeblikket ingen ækvivalente eller alternative modeller. Kontakt venligst vores salgsteam via vores hjemmeside for yderligere information.
MX7545ALP er velegnet til en bred vifte af anvendelsesområder såsom industriel automation, test- og måleudstyr samt medicinsk udstyr.
Den mestautoritative datablade for MX7545ALP er tilgængelig på vores hjemmeside. Vi anbefaler, at kunder downloader databladet for fulde tekniske detaljer.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere om MX7545ALP i dag!
IC POWER MANAGEMENT
IC DAC 12BIT A-OUT 20DIP
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
IC DAC 12BIT A-OUT 20PLCC
IC DAC 12BIT A-OUT 20DIP
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
MAXIM PLCC
IC DAC 12BIT MULT 20-PLCC
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
MAXIM New
IC DAC 12BIT A-OUT 20DIP
MAXIM New
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
IC DAC 12BIT A-OUT 20SOIC
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
MX7545ALPAnalog Devices Inc./Maxim Integrated |
Antal*
|
Målpris (USD)
|