Dansk
| Varenummer: | 0702871127 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Affinity Medical Technologies - Molex |
| Del af beskrivelsen.: | CONN HEADER VERT 62POS 2.54MM |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 350+ | $4.5524 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spændingsbedømmelse | - |
| Afslutning | Kinked Pin, Solder |
| Stil | Board to Board or Cable |
| shrouding | Unshrouded |
| Serie | C-Grid 70287 |
| Rækkevidde - parring | 0.100" (2.54mm) |
| Pitch - Parring | 0.100" (2.54mm) |
| Pakke | Bulk |
| Samlet kontaktlængde | 0.455" (11.56mm) |
| Driftstemperatur | - |
| Antal rækker | 2 |
| Antal positioner indlæst | All |
| Antal positioner | 62 |
| Monteringstype | Through Hole |
| Materiale Brandbarhed Rating | UL94 V-0 |
| Parret Stacking Heights | - |
| Isoleringsmateriale | Liquid Crystal Polymer (LCP), Glass Filled |
| Isolationshøjde | 0.090" (2.29mm) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Isolationsfarve | Black |
| Ingress Protection | - |
| Funktioner | - |
| Fastgørelsestype | Push-Pull |
| Aktuel rating (ampere) | - |
| Kontakt type | Male Pin |
| Kontakt form | Square |
| Kontaktmateriale | Copper Alloy |
| Kontakt Længde - Post | 0.125" (3.18mm) |
| Kontakt Længde - Parring | 0.240" (6.10mm) |
| Kontakt Afslut tykkelse - Post | 74.8µin (1.90µm) |
| Kontakt Afslut tykkelse - Parring | 15.0µin (0.38µm) |
| Kontakt Afslut - Post | Tin |
| Kontakt Afslut - Parring | Gold |
| Tilslutningstype | Header, Breakaway |
| Basisproduktnummer | 070287 |
| Applikationer | Automotive, General Purpose, Lighting, Medical, Telecommunications |




CONN HEADER VERT 66POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 60POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 68POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 44POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 46POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 80POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 58POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 76POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 54POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 56POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 52POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 42POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 82POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 78POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 48POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 64POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 74POS 2.54MM
CONN HEADER VERT 70POS 2.54MM
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2025-02-10
2024-06-14
2024-12-17
2024-05-22
0702871127Molex |
Antal*
|
Målpris (USD)
|