Dansk
| Varenummer: | VS-26MT120 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Vishay General Semiconductor – Diodes Division |
| Del af beskrivelsen.: | BRIDGE RECT 3P 1.2KV 25A D-63 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $7.6977 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 1.2 kV |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | D-63 |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 5-Square, D-63 |
| Pakke | Bulk |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | QC Terminal |
| Diodetype | Three Phase |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 100 µA @ 1200 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 25 A |
| Basisproduktnummer | 26MT120 |
| VS-26MT120 Detaljer PDF [English] | VS-26MT120 PDF - EN.pdf |




VS-26MT120
Vishay General Semiconductor - Diodes Division. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Vishay-mærket og sikrer kunderne de bedste produkter og tjenester.
VS-26MT120 er en trefaset bro-genderektordiode. Den har en maksimal tilbagevendende spænding på 1,2 kV og en gennemsnitlig rectifieret strøm på 25 A.
Trefaset bro-genderektordiode
Maksimal tilbagevendende spænding på 1,2 kV
Gennemsnitlig rectifieret strøm på 25 A
Høj maksimal tilbagevendende spænding og gennemsnitlig rectifieret strøm sikrer pålidelig ydeevne
Egner sig til en bred vifte af industrielle og strømforsyningsapplikationer
VS-26MT120 er pakket i bulk. Den har en 5-kantet D-63 pakke/kasse med QC-terminalmonteringstype.
VS-26MT120 er et aktivt produkt. Der kan være ækvivalente eller alternative modeller tilgængelige. Kunder anbefales at kontakte vores salgsteam via hjemmesiden for yderligere oplysninger.
Industrielle strømforsyninger
Svejseudstyr
Motorstyringer
UPS-systemer
Den mest autoritative datablade for VS-26MT120 er tilgængelig på vores hjemmeside. Kunden anbefales at downloade den.
Kunder anbefales at få tilbud på VS-26MT120 via vores hjemmeside. Få et tilbud, lær mere, eller benyt vores tidsbegrænsede tilbud.
BRIDGE RECT 3PHASE 100V 25A D-63
BRIDGE RECT 3PHASE 200V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 400V 25A D-34A
BRIDGE RECT 3PHASE 600V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 200V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 1400V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 100V 25A D-63
BRIDGE RECT 3PHASE 400V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 1600V 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 1000V 25A D-63
BRIDGE RECT 3PHASE 1KV 25A D-63
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 25A D-34
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 25A D-34
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 25A D-34
RECTIFIER BRIDGE 800V 25A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 1200V 25A D63
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 25A D-63
RECTIFIER BRIDGE 600V 25A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 400V 25A D-63
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 25A D-63
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
VS-26MT120Vishay General Semiconductor - Diodes Division |
Antal*
|
Målpris (USD)
|