Dansk

| Varenummer: | CPS16-NO00A10-SNCSNCWF-RI0WGVAR-W1045-S |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Schurter |
| Del af beskrivelsen.: | SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spændingsvurdering - DC | 60 V |
| Spændingsværdi - AC | 42 V |
| Type | Capacitive, Illuminated |
| Afslutningsstil | Wire Leads |
| Skiftfunktion | Off-Mom |
| Serie | CPS |
| Panel Cutout Dimensioner | Circular - 16.10mm Dia |
| Pakke | Bulk |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 60°C |
| Monteringstype | Panel Mount, Front |
| Mekanisk liv | - |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Ingress Protection | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Belysningsspænding (Nominel) | 5 ~ 28 VDC |
| Belysningstype, Farve | LED, Green/White |
| Funktioner | Finger Guide |
| Elektrisk liv | - |
| Aktuel rating (ampere) | 100mA (AC/DC) |
| Farve - Aktuator / Cap | Silver |
| Kredsløb | SPST-NO |
| Basisproduktnummer | CPS16-NO |
| Aktuator Type | Round, Button, Flush |
| Aktuator mærkning | Arrow, Left-Right |




SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
SWITCH PUSH SPST-NO 100MA 42V
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2024-09-18
2024-09-10
2025-01-27
2024-06-06
CPS16-NO00A10-SNCSNCWF-RI0WGVAR-W1045-SSCHURTER Inc. |
Antal*
|
Målpris (USD)
|