Dansk
| Varenummer: | STM32F429ZIT6 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | STMicroelectronics |
| Del af beskrivelsen.: | IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $4.7235 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply (Vcc / Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Leverandør Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Fart | 180MHz |
| Serie | STM32F4 |
| RAM-størrelse | 256K x 8 |
| Programhukommelsestype | FLASH |
| Programhukommelsesstørrelse | 2MB (2M x 8) |
| tilbehør | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Pakke / tilfælde | 144-LQFP |
| Pakke | Tray |
| Oscillator type | Internal |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 114 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| EEPROM-størrelse | - |
| Datakonvertere | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Basisproduktnummer | STM32F429 |
| STM32F429ZIT6 Detaljer PDF [English] | STM32F429ZIT6 PDF - EN.pdf |




STM32F429ZIT6
STMicroelectronics
STM32F429ZIT6 er en højtydende 32-bit mikrocontroller baseret på ARM Cortex-M4-kernen fra STMicroelectronics. Den tilbyder et bredt udvalg af perifere enheder og tilslutningsmuligheder, hvilket gør den ideel til forskellige indlejrede applikationer.
ARM® Cortex®-M4-kerne med DSP og FPU
Maksimal frekvens på 180 MHz
2MB Flash, 256KB RAM
Omfattende tilslutningsmuligheder: CAN, Ethernet, I2C, SPI, UART, USB OTG
Diversificeret periferiudvalg: DMA, I2S, LCD, PWM, WDT (Watchdog Timer)
Højtydende 32-bit Cortex-M4-kerne med DSP og FPU til avanceret behandling
Generøse hukommelsesressourcer (2MB Flash, 256KB RAM) til komplekse applikationer
Omfattende tilslutningsog periferiudvalg til alsidigt design
Bredt temperaturområde (-40°C til 85°C) til industriel brug og krævende miljøer
Tray-emballage
144-pin LQFP (20x20mm) overflademonteringspakke
Understøtter forsyningsspænding fra 1,8V til 3,6V
STM32F429ZIT6 er et aktivt produkt. Der findes tilsvarende eller alternative modeller, såsom STM32F407VGT6 og STM32F407ZET6. For mere information, kontakt venligst vores salgsafdeling via hjemmesiden.
STM32F429ZIT6 er velegnet til en bred vifte af indlejrede applikationer, herunder industriel automation, motorstyring, medicinsk udstyr og forbrugerelektronik.
Den mest autoritative datablad for STM32F429ZIT6 er tilgængeligt på vores hjemmeside. Vi anbefaler kunder at downloade det for detaljerede tekniske oplysninger.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere om dette produkt i dag!
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 143WLCSP
ST LQFP144
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 143WLCSP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 169UFBGA
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 169UFBGA
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 143WLCSP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
STM32F429ZIT6STMicroelectronics |
Antal*
|
Målpris (USD)
|