Dansk
| Varenummer: | STM32F429ZGT6TR |
|---|---|
| Producent / Mærke: | STMicroelectronics |
| Del af beskrivelsen.: | IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $11.9081 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply (Vcc / Vdd) | 1.8V ~ 3.6V |
| Leverandør Device Package | 144-LQFP (20x20) |
| Fart | 180MHz |
| Serie | STM32F4 |
| RAM-størrelse | 256K x 8 |
| Programhukommelsestype | FLASH |
| Programhukommelsesstørrelse | 1MB (1M x 8) |
| tilbehør | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LCD, POR, PWM, WDT |
| Pakke / tilfælde | 144-LQFP |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Oscillator type | Internal |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal I / O | 114 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| EEPROM-størrelse | - |
| Datakonvertere | A/D 24x12b; D/A 2x12b |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M4 |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Basisproduktnummer | STM32F429 |
| STM32F429ZGT6TR Detaljer PDF [English] | STM32F429ZGT6TR PDF - EN.pdf |




STM32F429ZGT6TR
STMicroelectronics
Y-IC er en kvalitetsdistributør af STMicroelectronics-mærket, og vi sikrer vores kunder de bedste produkter og tjenester. STM32F429ZGT6TR er en højtydende, lavt strømforbrug 32-bit mikrokontroller baseret på ARM® Cortex®-M4 kernen. Den tilbyder et bredt udvalg af avancerede perifere enheder og forbindelsesmuligheder, hvilket gør den ideel til forskellige indlejrede applikationer.
ARM® Cortex®-M4 kerne med DSP og FPU
Driftsfrekvens op til 180MHz
Omfattende periferiudvalg inklusive CAN, Ethernet, I2C, SPI, UART og USB OTG
Integreret DMA, LCD-controller og I2S interfaces
1MB Flash hukommelse og 256KB RAM
Kraftfuld 32-bit ARM® Cortex®-M4 kerne med DSP og FPU
Alsidigt periferiudvalg til forskellige anvendelsesområder
Lavt strømforbrug til batteridrevne enheder
Fleksible pakkeløsninger til forskellige designkrav
Tape & Reel (TR) emballage
144-LQFP (20x20) pakke
Drifts-temperaturområde: -40°C til 85°C
STM32F429ZGT6TR er et aktivt produkt
Samme eller alternative modeller tilgængelige:
- STM32F427VIT6
- STM32F429ZIT6
For yderligere information om alternative modeller, venligst kontakt vores salgsteam.
Industriel automation og kontrol
Medicinsk udstyr
Automobil elektronisk
Forbrugerelektronik
Robotteknologi og droner
Den mest opdaterede og autoritative datasheet for STM32F429ZGT6TR er tilgængelig på vores hjemmeside. Vi anbefaler, at kunder downloader datasheet for fulde tekniske detaljer.
Kunder anbefales at indhente tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere om dette produkt i dag!
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 143WLCSP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 100LQFP
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 143WLCSP
ST LQFP144
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 2MB FLASH 144LQFP
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 144LQFP
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2025-02-23
2025-01-23
2024-09-19
2025-07-10
STM32F429ZGT6TRSTMicroelectronics |
Antal*
|
Målpris (USD)
|