Dansk
| Varenummer: | MSD75-16 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Microsemi |
| Del af beskrivelsen.: | BRIDGE RECT 3PHASE 1.6KV 75A SM2 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $16.1122 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 1.6 V @ 150 A |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | SM2 |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | M2 |
| Pakke | Bulk |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Diodetype | Three Phase |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 300 µA @ 1600 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 75 A |
| MSD75-16 Detaljer PDF [English] | MSD75-16 PDF - EN.pdf |




MSD75-16
Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microsemi-produkter, der tilbyder kunderne de bedste produkter og tjenester.
MSD75-16 er en trefaset broen diode fra Microsemi, designet til højeffekt- og højvoltsapplikationer.
Trefaset broen diode
Spids omvendt spænding på 1,6 kV
Gennemsnitlig ensrettet strøm på 75 A
Forward-spændingsfald på 1,6 V ved 150 A
Omvendt lækstrøm på 300 μA ved 1600 V
Drifts-temperaturområde fra -40°C til 150°C
Høj effektog højspændingsevne
Pålidelig ydeevne under krævende forhold
Kompakt monteringshus i chassisdesign
Emballage: M2 chassismonteret
Leverandørens enhedsindpakning: SM2
MSD75-16 er et udfaset produkt, men Y-IC kan give oplysninger om ækvivalente eller alternative modeller. Kontakt venligst vores salgsteam via vores hjemmeside for flere oplysninger.
Højtydende industriudstyr
Tunge maskiner
Svejsesystemer
Plasma skæreenheder
Motorstyringer
Den nyeste datablad for MSD75-16 findes på vores hjemmeside. Vi opfordrer kunderne til at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på MSD75-16 via vores hjemmeside. Få et tilbud nu eller lær mere om vores tidsbegrænsede tilbud.
MSD7802-Z01-L0 MSTARA
NA DRIVER NON HERMETIC SPDT
MSD7801-Z01-L0 MSTAR
BRIDGE RECT 3PHASE 1.8KV 75A
MSD7802-Z01-DA0 MSTAR
BRIDGE RECT 3PHASE 1.2KV 75A SM2
COILCRA SMD
MST LQFP-128
COILCRAFT SMD
Coilcraft 250reel
NA DRIVER NON HERMETIC SPST
BRIDGE RECT 3PHASE 800V 75A SM2
MSD7801-Z01-L2 MSTAR
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
MSD75-16Microsemi Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|