Dansk
| Varenummer: | APT40M42JN |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Microsemi |
| Del af beskrivelsen.: | MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 5mA |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS IV® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 42mOhm @ 43A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 690W (Tc) |
| Pakke / tilfælde | SOT-227-4, miniBLOC |
| Pakke | Tray |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 14000 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 760 nC @ 10 V |
| FET Type | N-Channel |
| FET-funktion | - |
| Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) | 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS) | 400 V |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C | 86A (Tc) |
| APT40M42JN Detaljer PDF [English] | APT40M42JN PDF - EN.pdf |




APT New
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
APT New
MOSFET N-CH 400V 57A TO264
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
APT40GT60BR APT
MOSFET N-CH 400V 53A SOT227
APT New
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
MOSFET N-CH 400V 56A ISOTOP
IGBT 600V 80A 345W TO247
APT New
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 53A ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 57A TO264
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40M42JNMicrosemi Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|