Dansk

| Varenummer: | APT40GT60BRG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 600V 80A 345W TO247 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $16.6599 |
| 210+ | $6.4482 |
| 510+ | $6.2208 |
| 990+ | $6.1086 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.5V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 400V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 12ns/124ns |
| Skifte energi | 828µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247 [B] |
| Serie | Thunderbolt IGBT® |
| Strøm - Max | 345 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | NPT |
| Gate Charge | 200 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 80 A |
| Basisproduktnummer | APT40GT60 |
| APT40GT60BRG Detaljer PDF [English] | APT40GT60BRG PDF - EN.pdf |




APT40GT60BRG
Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip Technologies produkter, og vi sikrer vores kunder de bedste produkter og tjenester.
APT40GT60BRG er en high-performance, enkelt non-punch-through (NPT) Insulated Gate Bipolar Transistor (IGBT) fra Microchip Technology. Det er en del af Thunderbolt IGBT®-serien og er designet til anvendelse i forskellige kraftelektronikapplikationer.
NPT IGBT-teknologi
Høj strømkapacitet op til 80A
Lav spændingsfald på 2,5V ved 40A
Hurtig-switching med slukningstid på 124ns
Bredt driftstemperaturområde fra -55°C til 150°C
Through-hole montering i en TO-247-3 pakke
Fremragende ledningsevne og switchningsydelse
Robust og pålidelig konstruktion
Velegnet til højeffektog høje-frekvensapplikationer
Nem integration i kraftelektroniksystemer
APT40GT60BRG leveres i en standard TO-247-3 through-hole pakke. Den har pinskonfiguration med emitter-, kollektor- og gate-terminaler. Pakken sikrer gode termiske og elektriske egenskaber til effektiv varmeafledning og højeffektoperation.
APT40GT60BRG er et aktivt produkt, og Microchip Technology fortsætter med at producere og supportere det. Der findes ingen direkte ækvivalente eller alternative modeller på nuværende tidspunkt. Har du spørgsmål eller brug for assistance, kontakt venligst vores salgsteam via Y-IC’s hjemmeside.
Motorstyringer
Invertere
Strømforsyninger
Svejseudstyr
Industriel automation og styring
Den mest opdaterede og autoritative datablade for APT40GT60BRG kan findes på Y-IC’s hjemmeside. Vi anbefaler, at kunder downloader datablade for at få fuld teknisk specifikation og ydeevnebeskrivelser.
Kunder kan anmode om tilbud på APT40GT60BRG via Y-IC’s hjemmeside. Få et tilbud nu eller læs mere om dette tidsbegrænsede tilbud.
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
APT New
APT New
MOSFET N-CH 400V 53A SOT227
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 53A ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 57A TO264
APT New
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GT60BR APT
IGBT 900V 101A 543W TMAX
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GT60BRGMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|