Dansk

| Varenummer: | APT40GR120B2SCD10 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Microsemi |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 1200V 88A 500W TO247 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 1200 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.2V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 600V, 40A, 4.3Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 20ns/166ns |
| Skifte energi | 929µJ (on), 1070µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247 |
| Serie | - |
| Strøm - Max | 500 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | NPT |
| Gate Charge | 210 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 88 A |
| Basisproduktnummer | APT40GR120 |
| APT40GR120B2SCD10 Detaljer PDF [English] | APT40GR120B2SCD10 PDF - EN.pdf |




APT40GR120B2SCD10
Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microsemi-produkter, der leverer de bedste produkter og tjenester til kunderne.
APT40GR120B2SCD10 er et discrete halvlederprodukt, specifikt en enkelt IGBT-transistor, fra Microsemi. Det er en højtydende effektswitching-enhed egnet til en bred vifte af applikationer inden for power electronics.
NPT IGBT-teknologi
1200V kollektor-emitter brudspænding
Maks. 88A kollektorstrøm
Maks. 500W effekt
TO-247 pakke
Høj effektkapacitet
Hurtig skiftetid
Effektiv strømkonvertering
Pålidelig ydeevne
Produktet er pakket i en TO-247 skruehulspakke. Det leveres i en tubekapsel.
APT40GR120B2SCD10 er et aktivt produkt og nærmer sig ikke produktionsophør. Der findes ækvivalente og alternative modeller fra Microsemi. Kunder opfordres til at kontakte vores salgsteam via hjemmesiden for yderligere information.
Strømforsyninger
Motorstyringer
Invertere
Svejseudstyr
Industriel automation
Den mest autoritative datasheet for APT40GR120B2SCD10 er tilgængelig på Y-ICs hjemmeside. Kunder anbefales at downloade datasheeten for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder opfordres til at indhente tilbud på APT40GR120B2SCD10 på Y-ICs hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere ved at besøge vores hjemmeside.
IGBT 900V 101A 543W TMAX
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
MOSFET N-CH 400V 53A ISOTOP
APT New
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
APT New
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT 600V 80A 345W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GT60BR APT
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GP60LDF3 APT
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
APT New
APT New
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GR120B2SCD10Microsemi Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|