Dansk

| Varenummer: | APT40GR120B2D30 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 1200V 88A 500W TO247 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $9.0595 |
| 100+ | $7.822 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 1200 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.2V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 600V, 40A, 4.3Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 22ns/163ns |
| Skifte energi | 1.38mJ (on), 906µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247-3 |
| Serie | - |
| Strøm - Max | 500 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | NPT |
| Gate Charge | 210 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 88 A |
| Basisproduktnummer | APT40GR120 |
| APT40GR120B2D30 Detaljer PDF [English] | APT40GR120B2D30 PDF - EN.pdf |




APT40GR120B2D30
Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microsemi produkter, og de leverer kunderne de bedste produkter og tjenester.
APT40GR120B2D30 er en discrete halvleder, specifikt en enkelt Insulated Gate Bipolar Transistor (IGBT) fra Microsemi.
Non-Punch Through (NPT) IGBT teknologi
1200V kollektor-emitter brud-spænding
88A kollektorstrøm (maks.)
500W effekttolerance (maks.)
TO-247-3 pakke
Høj spændingsog strømkapacitet
Lav spenningsfald i stilstand
Hurtig skiftningshastighed
Pålidelig og robust ydeevne
Rørpakning
TO-247-3 pakke
Egnet til gennemhulsmontering
Opererer i temperaturområde fra -55°C til 150°C
APT40GR120B2D30 er et aktivt produkt, og der findes tilsvarende eller alternative modeller.
Kunder anbefales at kontakte vores salgsafdeling via hjemmesiden for mere information om tilgængelige muligheder.
Power elektronikapplikationer såsom motorstyreenheder, strømforsyninger og invertersystemer
Den mest autoritative datablad for APT40GR120B2D30 findes på Y-ICs hjemmeside. Kunder anbefales at downloade det fra den aktuelle produktside.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på APT40GR120B2D30 via Y-ICs hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere ved at besøge produkt-siden.
APT New
IGBT 900V 101A 543W TMAX
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
IGBT 600V 80A 345W TO247
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
APT New
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
APT40GT60BR APT
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
APT New
APT40GP60LDF3 APT
APT New
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
APT New
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W TO247
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GR120B2D30Microchip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|