Dansk
| Varenummer: | APT40GP90JDQ2 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $35.5772 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 900 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.9V @ 15V, 40A |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 284 W |
| Pakke / tilfælde | ISOTOP |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC-termistor | No |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Input Kapacitans (Cies) @ Vce | 3.3 nF @ 25 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max) | 350 µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 64 A |
| Konfiguration | Single |
| Basisproduktnummer | APT40GP90 |
| APT40GP90JDQ2 Detaljer PDF [English] | APT40GP90JDQ2 PDF - EN.pdf |




APT40GP90JDQ2
Microchip Technology. Y-IC er en kvalitetsdistributør af produkter fra Microchip Technology, der sikrer kunder de bedste produkter og tjenester.
APT40GP90JDQ2 er en effekt-IGBT-modul fra Microchip Technology's POWER MOS 7®-serie. Det er en enkelt IGBT med en maksimal kollektor-emitter spænding på 900 V og en maksimal kollektorstrøm på 64 A.
Kollektor-emitter spænding (Vces) på 900 V
Maksimal kollektorstrøm (Ic) på 64 A
Effektaxel (Pd) på 284 W
Lav kollektor-emitter saturation spænding (Vce(on)) på 3,9 V ved 15 V gate-spænding og 40 A kollektorstrøm
PT (punch-through) IGBT-teknologi
Chassismonteret ISOTOP®-pakke
Høj spændingsog strømkapacitet
Lav ledningstab
Robust og pålidelig ydeevne
Kompakt og letmonteret chassisdesign
APT40GP90JDQ2 er pakket i en ISOTOP®-chassismonteret pakke. Den har tubepakning.
Apt40GP90JDQ2 er et aktivt produkt. Der findes tilsvarende eller alternative modeller, såsom APT40GP90-serien. Kunder anbefales at kontakte vores salgsafdeling via hjemmesiden for mere information om tilgængelige muligheder.
Industrielle motorstyringssystemer
Strømkilder
Svejseudstyr
Induktionhede
Kørestrømskontrol
Den mest autoritative datablade for APT40GP90JDQ2 er tilgængelig på vores hjemmeside. Kunder anbefales at downloade datablade for komplette tekniske detaljer.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på APT40GP90JDQ2 via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores tidsbegrænsede tilbud.
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TO247
APT40GT60BR APT
APT40GP60LDF3 APT
IGBT 600V 80A 345W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 900V 101A 543W TMAX
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 600V 86A 284W SOT227
APT New
APT New
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT New
IGBT 900V 100A 543W TO247
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
APT40GP90JDQ2Microchip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|