Dansk

| Varenummer: | APT40GP90BG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 900V 100A 543W TO247 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $37.5871 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 900 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.9V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 600V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 16ns/75ns |
| Skifte energi | 825µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247 [B] |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 543 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Gate Charge | 145 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 100 A |
| Basisproduktnummer | APT40GP90 |
| APT40GP90BG Detaljer PDF [English] | APT40GP90BG PDF - EN.pdf |




APT40GP90BG
Microchip Technology. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip Technologies produkter, og tilbyder kunder de bedste produkter og tjenester.
APT40GP90BG er en enkelt IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) fra Microchip Technologies POWER MOS 7® serie. Den er en effekttransistordiode, der bruges i forskellige applikationer inden for effektomforming og styring.
Spænding Collector Emitter Breakdown (Max): 900 V
Strøm Collector (Ic) (Max): 100 A
Pulsstrøm Collector (Icm): 160 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3,9V @ 15V, 40A
Effekt Maksimal: 543 W
Skiftende energi: 825µJ (off)
Inputtype: Standard
Gate-tilslutning: 145 nC
Tdi (på/af) @ 25°C: 16ns/75ns
Høj spændingsog strømhåndtering for effektiv energikonvertering
Lav spændingsfald i tændt tilstand samt hurtig switchning for forbedret systemeffektivitet
Bredt driftstemperaturområde fra -55°C til 150°C
EmballageType: Rør
Pakke / Case: TO-247-3
Leverandørspecifik pakke: TO-247 [B]
APT40GP90BG er et aktivt produkt. Der er i øjeblikket ingen kendte ækvivalente eller alternative modeller tilgængelige. For yderligere information, kontakt venligst vores salgsteam via hjemmesiden.
Strømforsyninger
Motorstyring
Invertere
Svejseudstyr
Induktionsteknologi
Den mest autoritative datablade for APT40GP90BG findes på vores hjemmeside. Kunden anbefales at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder bør anmode om tilbud på APT40GP90BG via vores hjemmeside. Få et tilbud nu eller lær mere om dette tidsbegrænsede tilbud.
APT40GP60LDF3 APT
IGBT 600V 100A 543W TO247
IGBT 600V 80A 345W TO247
APT New
APT40GT60BR APT
IGBT 600V 100A 543W TMAX
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT New
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
IGBT 600V 86A 284W SOT227
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP90BGMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|