Dansk

| Varenummer: | APT40GP60SG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Microsemi |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 600V 100A 543W D3PAK |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 400V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 20ns/64ns |
| Skifte energi | 385µJ (on), 352µJ (off) |
| Leverandør Device Package | D3 [S] |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 543 W |
| Pakke / tilfælde | TO-268-3, D³Pak (2 Leads + Tab), TO-268AA |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Gate Charge | 135 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 100 A |
| Basisproduktnummer | APT40GP60 |
| APT40GP60SG Detaljer PDF [English] | APT40GP60SG PDF - EN.pdf |




APT40GP60SG
Microsemi Corporation - Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microsemi Corporation produkter og sikrer kunderne de bedste produkter og tjenester.
APT40GP60SG er en højtydende IGBT (Insulated Gate Bipolar Transistor) i et D³Pak (2 ben + tabs) overflademonteret pakke. Den er en del af Microsemis POWER MOS 7® serie og er designet til en bred vifte af applikationer inden for strømomformning og styring.
600V kollektor-udleder brudspænding
100A kontinuerlig kollektorstrøm
160A pulserende kollektorstrøm
Lav Vce(on) på 2,7V ved 40A
Høj effektivitet med lave switch-tab
Bred drifts temperaturinterval fra -55°C til 150°C
Forbedret energimæssig effektivitet
Kompakt og pladsbesparende design
Pålidelig og holdbar ydeevne
D³Pak (2 ben + tabs) overflademonteret pakke
Velegnet til højstrømsapplikationer
Optimerede termiske og elektriske egenskaber
APT40GP60SG er et aktivt produkt
Tilsvarende eller alternative modeller inkluderer:
- APT40GP60B
- APT40GP60BL
Hvis du har brug for yderligere assistance, kan du kontakte vores salgsafdeling via vores hjemmeside.
Strømomformere
Motorstyringer
Vedvarende energisystemer
Industriel automation og styring
Den mest opdaterede og autoritative datablad for APT40GP60SG er tilgængeligt på vores hjemmeside. Vi anbefaler, at kunderne downloader databladet for detaljeret produktinformation.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på APT40GP60SG via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores tidsbegrænsede tilbud.
IGBT 600V 86A 284W SOT227
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GP60LDF3 APT
APT New
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
IGBT 600V 100A 543W TMAX
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
APT New
APT New
IGBT 600V 100A 543W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GP60B APT
IGBT MOD 1200V 80A 312W SOT227
APT New
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 1200V 88A 500W TO247
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP60SGMicrosemi Corporation |
Antal*
|
Målpris (USD)
|