Dansk
| Varenummer: | APT75GP120JDQ3 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT MOD 1200V 128A 543W ISOTOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $32.6627 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 1200 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.9V @ 15V, 75A |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 543 W |
| Pakke / tilfælde | ISOTOP |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC-termistor | No |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Input Kapacitans (Cies) @ Vce | 7.04 nF @ 25 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max) | 1.25 mA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 128 A |
| Konfiguration | Single |
| Basisproduktnummer | APT75GP120 |
| APT75GP120JDQ3 Detaljer PDF [English] | APT75GP120JDQ3 PDF - EN.pdf |




APT75GP120JDQ3
Microchip Technology (Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip-mærket, og vi sikrer kunderne de bedste produkter og tjenester)
APT75GP120JDQ3 er en high-power IGBT (Insulated-Gate Bipolar Transistor) modul fra Microchip Technology. Det er en del af POWER MOS 7®-serien og er designet til brug i en bred vifte af applikationer inden for kraftelektronik.
IGBT-Type: PT (Punch-Through)
Konfiguration: Enkel
Spænding Kolektor-Emiter Nedbrydning (Max): 1200 V
Strøm Kolektor (Ic) (Max): 128 A
Effekt Max: 543 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 3.9V @ 15V, 75A
Strøm Kolektor Afbrydning (Max): 1.25 mA
Input Kapacitans (Cies) @ Vce: 7.04 nF @ 25 V
Input: Standard
NTC-Termistorterminal: Nej
Driftstemperatur: -55°C til 150°C (TJ)
Monteringstype: Chassismonteret
Pakke / Case: ISOTOP
Høj effektkapacitet
Pålidelig og robust design
Velegnet til en bred vifte af kraftelektronikapplikationer
Pakke: Rør
Materiale: Ikke anført
Størrelse: Ikke anført
Benkonfiguration: Ikke anført
Termiske egenskaber: Ikke anført
Elektriske egenskaber: Ikke anført
APT75GP120JDQ3 er et aktivt produkt. Der findes ækvivalente eller alternative modeller, men en detaljeret liste er ikke tilgængelig her. Kunder opfordres til at kontakte vores salgsteam via hjemmesiden for mere information.
Kraftomformere
Motorstyring
Svejseudstyr
UPS UPS-systemer
Industrielle kraftforsyninger
Den mest autoritative datasheet for APT75GP120JDQ3 er tilgængelig på vores hjemmeside. Anbefalingen er at downloade den fra den aktuelle side.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud | Lær mere | Begrænset tilbud
IGBT 600V 155A 536W TO264
APT75GN60LDQ3 APT
MOSFET N-CH 500V 75A T-MAX
IGBT Modules
IGBT MOD 1200V 128A 543W ISOTOP
IGBT MOD 1200V 100A 416W SOT227
IGBT 1200V 100A 1042W TMAX
IGBT MOD 1200V 100A 416W SOT227
MICROSEMI 2016+RoHS
IGBT Modules
IGBT Modules
IGBT MOD 1200V 97A 480W ISOTOP
MOSFET N-CH 500V 75A TO264
IGBT Modules
APT75GN60SG APT
APT75GN60LDDGG APT
IGBT Modules
IGBT FIELDSTOP COMBI 600V 75A TO
APT New
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
APT75GP120JDQ3Microchip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|