Dansk
| Varenummer: | APT40M35JVR |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | MOSFET N-CH 400V 93A SOT227 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $174.736 |
| 200+ | $69.7216 |
| 500+ | $67.3912 |
| 1000+ | $66.2404 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 4V @ 5mA |
| Vgs (Max) | ±30V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package | SOT-227 (ISOTOP®) |
| Serie | POWER MOS V® |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 35mOhm @ 46.5A, 10V |
| Power Dissipation (Max) | 700W (Tc) |
| Pakke / tilfælde | SOT-227-4, miniBLOC |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 20160 pF @ 25 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 1065 nC @ 10 V |
| FET Type | N-Channel |
| FET-funktion | - |
| Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) | 10V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS) | 400 V |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C | 93A (Tc) |
| Basisproduktnummer | APT40 |
| APT40M35JVR Detaljer PDF [English] | APT40M35JVR PDF - EN.pdf |




APT40M35JVR
Microchip Technology. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip Technology-produkter og tilbyder kunderne de bedste produkter og tjenester.
APT40M35JVR er en højtydende 400V N-channel MOSFET i en SOT-227 (ISOTOP®) pakning. Den sikrer høj effektivitet og stor effekttæthed til en bred vifte af anvendelser.
400V Drain-Source Spænding (Vdss)
93A Continuous Drain Strøm (Id) ved 25°C
Maksimal On-motstand (Rds(on)) på 35mΩ
Hurtig Switchhastighed
Lav Gate Charge (Qg)
Bredt driftstemperaturområde: -55°C til 150°C
Fremragende termisk ydeevne
Høj effekttæthed
Pålidelig og holdbar
Ideel til højeffektog højspændingsanvendelser
APT40M35JVR er pakket i en SOT-227-4 miniBLOC pakning. Den leveres i rørpakning.
APT40M35JVR er et aktivt produkt. Der findes tilsvarende eller alternative modeller, såsom APT40M34JVR og APT40M36JVR. Kontakt vores salgsteam via hjemmesiden for yderligere information.
Strømforsyninger
Motorstyringer
Invertere
Svejseudstyr
Industrielt og medicinsk udstyr
Den mest autoritative datablad for APT40M35JVR er tilgængeligt på vores hjemmeside. Vi anbefaler at downloade det for detaljerede tekniske specifikationer.
Det anbefales, at kunder indhenter tilbud på APT40M35JVR via vores hjemmeside. Få et tilbud nu eller lær mere om dette tidsbegrænsede tilbud.
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
APT40GT60BR APT
IGBT 900V 100A 543W TO247
MOSFET N-CH 400V 57A TO264
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
MOSFET N-CH 400V 53A SOT227
MOSFET N-CH 400V 53A ISOTOP
APT New
IGBT 600V 80A 345W TO247
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
APT New
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
MOSFET N-CH 400V 57A TO264
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40M35JVRMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|