Dansk
| Varenummer: | APT40GP90J |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $96.6756 |
| 200+ | $38.5745 |
| 500+ | $37.2851 |
| 1000+ | $36.6489 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 900 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 3.9V @ 15V, 40A |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 284 W |
| Pakke / tilfælde | SOT-227-4, miniBLOC |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC-termistor | No |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Input Kapacitans (Cies) @ Vce | 3.3 nF @ 25 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max) | 250 µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 68 A |
| Konfiguration | Single |
| Basisproduktnummer | APT40GP90 |
| APT40GP90J Detaljer PDF [English] | APT40GP90J PDF - EN.pdf |




APT40GP90J
Microchip Technology - Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip Technology produkter og leverer de bedste produkter og service til kunderne.
APT40GP90J er et enkelt IGBT-modul (Insulated Gate Bipolar Transistor) fra Microchip’s POWER MOS 7®-serie. Det er et high-performance, energieffektivt IGBT designet til en bred vifte af industrielle og forbrugerapplikationer.
Spænding kollektor til emitter brudstyrke (maks): 900 V
Strøm kollektor (Ic) (maks): 68 A
Maksimal effekt: 284 W
Lav Vce(on) på 3,9 V ved 15 V, 40 A
Kollektor afbrydelsesstrøm (maks): 250 μA
Inputkapacitans (Cies) ved Vce: 3,3 nF ved 25 V
PT IGBT-type
Enkelt konfigurering
Standard input
Høj spændingsog strømhåndtering
Lav ledningstab for forbedret effektivitet
Pålidelig og holdbar konstruktion til langvarig ydeevne
Velegnet til en bred vifte af industrielle og forbrugerapplikationer
Røremballage
SOT-227-4, miniBLOC-pakke
ISOTOP® leverandørpakke
Chassismonteret
APT40GP90J er et aktivt produkt.
Der findes tilsvarende eller alternative modeller. Kontakt venligst vores salgsteam via vores hjemmeside for mere information.
Industrielle applikationer såsom motordrev, strømforsyninger og inverters
Forbrugerapplikationer såsom husholdningsapparater og elværktøj
Den mest autoritative datadatasheet for APT40GP90J findes på vores hjemmeside. Vi anbefaler kunder at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder anbefales at anmode om tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at benytte vores tidsbegrænsede tilbud.
IGBT 600V 80A 345W TO247
MOSFET N-CH 400V 86A ISOTOP
APT New
APT40GP60LDF3 APT
MOSFET N-CH 400V 93A SOT227
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 1200V 88A 500W D3PAK
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
IGBT 600V 100A 543W TO247
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TMAX
IGBT 600V 86A 284W SOT227
MOSFET N-CH 400V 93A ISOTOP
APT40GT60BR APT
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP90JMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|