Dansk
| Varenummer: | APT40GP60JDQ2 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $100.1197 |
| 200+ | $39.9496 |
| 500+ | $38.6139 |
| 1000+ | $37.9546 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 40A |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 284 W |
| Pakke / tilfælde | SOT-227-4, miniBLOC |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| NTC-termistor | No |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Input Kapacitans (Cies) @ Vce | 4.61 nF @ 25 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max) | 500 µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 86 A |
| Konfiguration | Single |
| Basisproduktnummer | APT40GP60 |
| APT40GP60JDQ2 Detaljer PDF [English] | APT40GP60JDQ2 PDF - EN.pdf |




APT40GP60JDQ2
Microsemi. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microsemi-produkter og sikrer kunderne de bedste produkter og tjenester.
APT40GP60JDQ2 er en højtydende power IGBT fra Microsemi's POWER MOS 7-serie, designet til brug i en bred vifte af effektomformerapplikationer.
Høj effektfylde
Lav conduction tab
Høj skiftehastighed
Robust og pålidelig konstruktion
Velegnet til høje frekvensapplikationer
Forbedret effektivitet i effektomformingssystemer
Reduktion af systemstørrelse og vægt
Øget systempålidelighed og ydeevne
APT40GP60JDQ2 leveres i en SOT-227-4, miniBLOC ISOTOP æske. Denne pakke tilbyder fremragende termiske og elektriske egenskaber med en effektkapacitet på op til 284W.
APT40GP60JDQ2 er et aktivt produkt og nærmer sig ikke udløb. Der findes tilsvarende og alternative modeller fra Microsemi, såsom APT40GP60JDQ3 og APT40GP60JDQ4. For de nyeste oplysninger, kontakt venligst vores salgsafdeling via Y-ICs hjemmeside.
Energiginvertere
Motorstyringer
Svejseudstyr
Induktion varme
UPS (strømforsyninger med uafbrudt strøm)
Solcelleomformere
Den mest autoritative datasheet for APT40GP60JDQ2 findes på Y-ICs hjemmeside. Kunder anbefales at downloade datasheeten for at få fuld teknisk information.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på APT40GP60JDQ2 via Y-ICs hjemmeside. Få et tilbud nu eller læs mere om dette begrænsede tilbud.
APT New
IGBT MOD 1200V 77A 347W ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TO247
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT MOD 1200V 80A 312W SOT227
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT40GP60LDF3 APT
IGBT 1200V 88A 500W TO247
IGBT 600V 86A 284W SOT227
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
APT New
APT40GP60B APT
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
APT New
APT New
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
IGBT 600V 100A 543W TMAX
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP60JDQ2Microchip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|