Dansk
| Varenummer: | APT40GP60J |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 600V 86A 284W SOT227 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 20+ | $28.4835 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 40A |
| Leverandør Device Package | ISOTOP® |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 284 W |
| Pakke / tilfælde | ISOTOP |
| Pakke | Tube |
| NTC-termistor | No |
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Input Kapacitans (Cies) @ Vce | 4.61 nF @ 25 V |
| Input | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Nuværende - Collector Cutoff (Max) | 250 µA |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 86 A |
| Konfiguration | Single |
| Basisproduktnummer | APT40GP60 |
| APT40GP60J Detaljer PDF [English] | APT40GP60J PDF - EN.pdf |




APT40GP60J
Microchip Technology. Y-IC er en kvalitetsdistributør af produkter fra Microchip Technology og tilbyder kunderne de bedste produkter og services.
APT40GP60J er en kraftig IGBT-modul (Insulated Gate Bipolar Transistor) fra Microchip Technologys POWER MOS 7®-serie. Det er et enkelt IGBT i en chassismonteret ISOTOP®-pakke.
IGBT-Type: Punch-Through (PT)
Konfiguration: Enkelt IGBT
Spænding Collector-Emitter Breakdow n (Max): 600 V
Strøm Collector (Ic) (Max): 86 A
Effekt Max: 284 W
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2,7 V @ 15 V, 40 A
Strøm Collector Afbrydelse (Max): 250 μA
Input Kapacitans (Cies) @ Vce: 4,61 nF @ 25 V
NTC-termostat: Nej
Høj effektkapacitet
Lavt ledningstab
Robust og pålidelig ydeevne
Velegnet til en bred vifte af industrielle applikationer
Emballagetype: Rør
Pakke / Case: ISOTOP®
Leverandørenhedspakke: ISOTOP®
Produktstatus: Aktiv
Der findes ækvivalente eller alternative modeller. Kontakt venligst vores salgsteam via vores website for mere information.
Industrielle motorstyringer
Power inverters
Svejseudstyr
UPS-systemer
Induktion varme
Switched-mode strømforsyninger
Den mest autoritative datablad for APT40GP60J kan downloades fra vores hjemmeside. Vi anbefaler kunder at hente det for detaljerede tekniske specifikationer.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på APT40GP60J via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at udnytte vores tidsbegrænsede tilbud.
APT New
IGBT MOD 1200V 80A 312W SOT227
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
IGBT MOD 1200V 77A 347W ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TO247
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
APT New
IGBT NPT COMBI 1200V 40A ISOTOP
APT40GP60B APT
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TMAX
APT New
IGBT 1200V 88A 500W TO247
APT New
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
APT40GP60LDF3 APT
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP60JMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|