Dansk

| Varenummer: | APT40GP60BG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Micrel / Microchip Technology |
| Del af beskrivelsen.: | IGBT 600V 100A 543W TO247 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $32.8352 |
| 200+ | $13.1019 |
| 500+ | $12.6642 |
| 1000+ | $12.4475 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Samler Emitter Opdeling (Max) | 600 V |
| Vce (på) (Max) @ Vge, Ic | 2.7V @ 15V, 40A |
| Testtilstand | 400V, 40A, 5Ohm, 15V |
| Td (tænd / sluk) @ 25 ° C | 20ns/64ns |
| Skifte energi | 385µJ (on), 352µJ (off) |
| Leverandør Device Package | TO-247 [B] |
| Serie | POWER MOS 7® |
| Strøm - Max | 543 W |
| Pakke / tilfælde | TO-247-3 |
| Pakke | Tube |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Through Hole |
| Input Type | Standard |
| IGBT Type | PT |
| Gate Charge | 135 nC |
| Nuværende - Collector Pulsed (Icm) | 160 A |
| Nuværende - Samler (Ic) (Max) | 100 A |
| Basisproduktnummer | APT40GP60 |
| APT40GP60BG Detaljer PDF [English] | APT40GP60BG PDF - EN.pdf |




APT40GP60BG
Y-IC er en kvalitetsdistributør af Microchip Technology produkter, der tilbyder kunderne de bedste produkter og tjenester.
APT40GP60BG er en enkelt IGBT (Isoleret Dørgate Bipolar Transistor) effektsemitransistor fra Microchip Technology. Den er en del af POWER MOS 7® serien og har en PT (punch-through) IGBT-type.
Spænding Collector-Emitter Nedbrydning (Max): 600 V
Nominel Strøm Collector (Ic) (Max): 100 A
Pulsstrøm Collector (Icm): 160 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic: 2,7 V @ 15 V, 40 A
Maksimal Effekt: 543 W
Svejsetid: 385µJ (på), 352µJ (af)
Inputtype: Standard
Gatekapacitet: 135 nC
Tdi (på/af) @ 25°C: 20ns/64ns
Drifttemperatur: -55°C til 150°C (TJ)
Høj spændingsog strømmulighed
Lav voltage drop i tændt tilstand
Hurtig skiftningsevne
Bredt drifts temperaturområde
Emballage / Case: TO-247-3
Leverandørens enhedsforpakning: TO-247 [B]
EmballageType: Rør
APT40GP60BG er et aktivt produkt. Der findes tilsvarende eller alternative modeller, men kunder opfordres til at kontakte vores salgsteam via hjemmesiden for mere information.
Strømforsyninger
Motorstyring
Invertere
Svejseudstyr
Industriel automation
Den mest autoritative datablad for APT40GP60BG er tilgængeligt på vores hjemmeside. Kunder anbefales at downloade det.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på APT40GP60BG på vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores tidsbegrænsede tilbud.
IGBT 900V 100A 543W TO247
IGBT 600V 86A 284W SOT227
APT40G100AN APT
IGBT 600V 100A 543W D3PAK
IGBT MOD 1200V 80A 312W SOT227
IGBT NPT COMBI 1200V 40A ISOTOP
IGBT 600V 100A 543W TMAX
APT40GP60B APT
IGBT MODULE 900V 68A 284W ISOTOP
APT New
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
APT40GP60LDF3 APT
APT New
IGBT MOD 1200V 77A 347W ISOTOP
APT New
IGBT MOD 1200V 65A 220W SOT227
IGBT MODULE 900V 64A 284W ISOTOP
IGBT MODULE 600V 86A 284W ISOTOP
IGBT 900V 101A 543W TMAX
APT New
2026-05-12
2026-05-08
2026-04-28
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2026-05-21
2026-05-20
2026-05-20
2026-05-20
APT40GP60BGMicrochip Technology |
Antal*
|
Målpris (USD)
|