Dansk
| Varenummer: | VUO160-16NO7 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | IXYS / Littelfuse |
| Del af beskrivelsen.: | BRIDGE RECT 3P 1.6KV 175A PWS-E1 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $19.0951 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 1.1 V @ 60 A |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | PWS-E |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | PWS-E |
| Pakke | Box |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Diodetype | Three Phase |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 200 µA @ 1600 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 175 A |
| Basisproduktnummer | VUO160 |
| VUO160-16NO7 Detaljer PDF [English] | VUO160-16NO7 PDF - EN.pdf |




VUO160-16NO7
Y-IC er en førende distributør af IXYS-mærke produkter. Vi leverer de bedste produkter og service til vores kunder.
VUO160-16NO7 er en trefaset bro-diodebrokobling fra IXYS. Det er en standardteknologidiode designet til montering på chassis.
- Trefaset diodebroforfilter
- Standardteknologi
- Chassismonteret emballage
- Høj strømkapacitet på 175A gennemsnitlig pulseret strøm
- Bred driftstemperaturområde fra -40°C til 150°C
- Robust PWS-E emballage for pålidelig ydeevne
- Boxemballage
- PWS-E emballage
- Chassismonteret konfiguration
- Elektriske egenskaber: 1,6 kV peak reverse voltage, 1,1V forward voltage ved 60A
- Dette produkt er i øjeblikket aktivt og i produktion.
- Der findes ingen direkte ækvivalente eller alternative modeller.
- Kontakt vores salgsteam via hjemmesiden for mere information om produktets tilgængelighed og levetid.
- Trefaset ensretning
- Industrielle strømforsyninger
- Motorstyringssystemer
- Strømforbedringsudstyr
Den nyeste datasheet for VUO160-16NO7 er tilgængelig på vores hjemmeside. Vi anbefaler kunder at downloade datasheet for fuld teknisk specifikation.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud på VUO160-16NO7 på vores hjemmeside. Få et tilbud nu og benyt dig af vores tidsbegrænsede tilbud.
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 800V 175A PWS-E1
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 175A PWS-E1
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1.6KV 18A FO-B
BRIDGE RECT 3P 800V 248A PWS-E1
IGBT Modules
IGBT Modules
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1.4KV 18A FO-B
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1.8KV 175A PWS-E1
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1.6KV PWS-E-FLAT
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 175A PWS-E1
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 175A PWS-E1
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 18A FO-B
IGBT Modules
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler







2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
VUO160-16NO7IXYS |
Antal*
|
Målpris (USD)
|