Dansk
| Varenummer: | VS-36MB140A |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Del af beskrivelsen.: | RECTIFIER BRIDGE 1400V 35A D34A |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $8.246 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 1.4kV |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | D-34 |
| Standardpakke | 20 |
| Serie | - |
| Del Status | Active |
| Emballage | Bulk |
| Pakke / tilfælde | 4-Square, D-34 |
| Andre navne | *36MB140A 36MB140A VS-36MB140A-ND VS36MB140A VS36MB140A-ND |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | QC Terminal |
| Fugtfølsomhedsniveau (MSL) | 1 (Unlimited) |
| Fabrikantens standard ledetid | 14 Weeks |
| Blyfri Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Diodetype | Single Phase |
| Detaljeret beskrivelse | Bridge Rectifier Single Phase Standard 1.4kV QC Terminal D-34 |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 10µA @ 1400V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 35A |
| VS-36MB140A Detaljer PDF [English] | VS-36MB140A PDF - EN.pdf |




BRIDGE RECT 1PHASE 50V 35A D-34
RECTIFIER BRIDGE 100V 35A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 1200V 35A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 1600V 35A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 800V 35A D-34A
BRIDGE RECT 1PHASE 200V 35A D-34
BRIDGE RECT 1P 1.4KV 35A D-34
BRIDGE RECT 1PHASE 400V 35A D-34
BRIDGE RECT 1PHASE 800V 35A D-34
RECTIFIER BRIDGE 200V 35A D-34A
BRIDGE RECT 1PHASE 600V 35A D-34
BRIDGE RECT 1PHASE 1KV 35A D-34
MOD BRIDGE MTP
BRIDGE RECT 1P 1.6KV 35A D-34
RECTIFIER BRIDGE 1000V 35A D-34A
BRIDGE RECT 1PHASE 100V 35A D-34
RECTIFIER BRIDGE 400V 35A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 600V 35A D-34A
RECTIFIER BRIDGE 50V 35A D-34A
BRIDGE RECT 1P 1.2KV 35A D-34
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler




2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
VS-36MB140AElectro-Films (EFI) / Vishay |
Antal*
|
Målpris (USD)
|