Dansk
| Varenummer: | DMP2035U-7 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Diodes Incorporated |
| Del af beskrivelsen.: | MOSFET P-CH 20V 3.6A SOT23-3 |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $0.4129 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Vgs (th) (Max) @ Id | 1V @ 250µA |
| Vgs (Max) | ±8V |
| Teknologi | MOSFET (Metal Oxide) |
| Leverandør Device Package | SOT-23-3 |
| Serie | - |
| Rds On (Max) @ Id, Vgs | 35mOhm @ 4A, 4.5V |
| Power Dissipation (Max) | 810mW (Ta) |
| Pakke / tilfælde | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Driftstemperatur | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Monteringstype | Surface Mount |
| Inputkapacitans (Ciss) (Max) @ Vds | 1610 pF @ 10 V |
| Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs | 15.4 nC @ 4.5 V |
| FET Type | P-Channel |
| FET-funktion | - |
| Drevspænding (Maks. RDS On, Min Rds On) | 1.8V, 4.5V |
| Afløb til Source Voltage (VDSS) | 20 V |
| Strøm - Kontinuerlig afløb (Id) @ 25 ° C | 3.6A (Ta) |
| Basisproduktnummer | DMP2035 |
| DMP2035U-7 Detaljer PDF [English] | DMP2035U-7 PDF - EN.pdf |




DMP2035U-7
Diodes Incorporated
DMP2035U-7 er en P-kanal MOSFET med en spænding på 20V mellem drain og source, en kontinuerlig drainstrøm på 3,6A og lav on-resistance.
• P-kanal MOSFET
• 20V drain-source spænding
• 3,6A kontinuerlig drainstrøm
• Lav on-resistance
• Effektiv strømstyring
• Velegnet til forskellige strømforsyningsapplikationer
• Pålidelig ydeevne
• Tape & Reel (TR) emballage
• SOT-23-3 pakke
DMP2035U-7 er et aktivt produkt. Der findes ækvivalente eller alternative modeller, såsom DMP2035U og DMP2035. For mere information, kontakt venligst vores salgsafdeling via vores hjemmeside.
• Strømstyring
• Skifte kredsløb
• Forstærker kredsløb
Den mest autoritative datablad for DMP2035U-7 findes på vores hjemmeside. Vi anbefaler kunder at downloade det.
Kontakt os via vores hjemmeside for at få et tilbud. Få et tilbud eller lær mere om dette produkt.
DMP2023UFDF D
DIODES SOT23
MOSFET P-CH 20V 7.6A 6UDFN
MOSFET P-CH 20V 4.2A U-WLB1515-9
MOSFET 2P-CH 20V 6.04A 8TSSOP
DMP2035U-7-F D
MOSFET P-CH 20V 8.1A 6UDFN
VBSEMI DFN22
MOSFET P-CH 20V 4.2A TSOT-26
MOSFET P-CH 20V 4.2A TSOT-26
BG SOT23
MOSFET P-CH 20V 6.6A 6UDFN
MOSFET BVDSS: 8V~24V SOT23 T&R 3
DMP2035DTS-13 DIODES
MOSFET P-CH 20V 8.1A 6UDFN
MOSFET P-CH 20V 7.6A 6UDFN
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
DMP2035U-7Diodes Incorporated |
Antal*
|
Målpris (USD)
|