Dansk
| Varenummer: | M50100TB1600 |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Crydom / Sensata Technologies |
| Del af beskrivelsen.: | BRIDGE RECT 3P 1.6KV 100A MODULE |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | RoHS Overensstemmelse |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $28.6998 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Peak Reverse (Max) | 1.6 kV |
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 1.2 V @ 100 A |
| Teknologi | Standard |
| Leverandør Device Package | Module |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | Module |
| Pakke | Bulk |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Monteringstype | Chassis Mount |
| Diodetype | Three Phase |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 100 A |
| Basisproduktnummer | M50100 |
| M50100TB1600 Detaljer PDF [English] | M50100TB1600 PDF - EN.pdf |




M50100TB1600
Sensata-Crydom er en anerkendt producent af høj kvalitets elektroniske komponenter, herunder M50100TB1600 trefaset bro-gendanner. Y-IC er en betroet forhandler af Sensata-Crydom produkter, der sikrer kunderne de bedste produkter og tjenester.
M50100TB1600 er en trefaset bro-gendanner fra Sensata-Crydom, designet til brug i en bred vifte af industrielle og strømsystemer.
Trefaset bro-gendanner konstruktion
Spidse reverse-spænding på 1,6 kV
Gennemsnitlig ensrettet strøm på 100 A
Forward-spænding på 1,2 V ved 100 A
Drifts temperaturinterval fra -40°C til 125°C
Chassismonteringspakke
Høj effektkapacitet
Pålidelig ydeevne i industrielle miljøer
Kompakt og energieffektivt design
Velegnet til en bred vifte af anvendelser
M50100TB1600 er emballeret i modulformat, egnet til chassismontering. Pakke- og pin-konfigurationen gør installationen enkel i forskellige systemer.
M50100TB1600 er et aktivt produkt, og der findes på nuværende tidspunkt ingen direkte ækvivalenter eller alternative modeller. For spørgsmål eller yderligere information, opfordres kunder til at kontakte vores salgsteam via Y-IC’s hjemmeside.
Industrielle strømkilder
Motorstyring
Vedvarende energisystemer
Svejseudstyr
Induktionvarme
Den seneste og mest autoritative datablade for M50100TB1600 findes på Y-IC’s hjemmeside. Kunder anbefales at downloade databladen for at få detaljerede tekniske specifikationer og ydeevneinformation.
Kunder anbefales at anmode om tilbud på M50100TB1600 via Y-IC’s hjemmeside. Få et tilbud nu for at drage fordel af vores konkurrencedygtige priser og pålidelige levering.
IGBT Modules
CRYDOM New
BRIDGE RECT 3P 600V 100A MODULE
BRIDGE RECT 1P 800V 100A MODULE
IGBT Modules
DIODE MODULE 1.6KV 100A
IGBT Modules
BRIDGE RECT 1P 1.6KV 100A MODULE
BRIDGE RECT 3P 1.2KV 100A MODULE
IGBT Modules
CRYDOM 2016+RoHS
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 1KV 100A MODULE
BRIDGE RECT 1P 400V 100A MODULE
BRIDGE RECT 3P 800V 100A MODULE
CRYDOM New
BRIDGE RECT 1P 600V 100A MODULE
BRIDGE RECT 1P 200V 100A MODULE
IGBT Modules
BRIDGE RECT 3P 400V 100A MODULE
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler




2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
M50100TB1600Sensata-Crydom |
Antal*
|
Målpris (USD)
|