Dansk
| Varenummer: | CS5508-BSZ |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Cirrus Logic |
| Del af beskrivelsen.: | IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 20SOIC |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $21.6076 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Forsyning, Digital | 3.15V ~ 5.5V |
| Spænding - Supply, Analog | ±5V |
| Leverandør Device Package | 20-SOIC |
| Serie | - |
| Prøveudtagningshastighed (pr. Sekund) | 100 |
| Reference Type | External, Internal |
| Forhold - S / H: ADC | - |
| Pakke / tilfælde | 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Pakke | Tube |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C |
| Antal indgange | 1 |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Antal bitter | 20 |
| Antal A / D-omformere | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Input Type | Differential |
| Funktioner | Selectable Address |
| Data Interface | SPI |
| Konfiguration | MUX-ADC |
| Basisproduktnummer | CS5508 |
| Arkitektur | Sigma-Delta |
| CS5508-BSZ Detaljer PDF [English] | CS5508-BSZ PDF - EN.pdf |




CS5508-BSZ
Cirrus Logic Inc. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Cirrus Logic-brandet, og vi leverer de bedste produkter og tjenester til vores kunder.
CS5508-BSZ er en 20-bit analog-til-digital-konverter (ADC) med differential indgang og SPI digital interface. Den har sigma-delta arkitektur og understøtter valgbar adressefunktionalitet.
20-bit opløsning
100 prøvetag pr. sekund
1 differential indgangskanal
SPI digital interface
Sigma-delta arkitektur
Valgbar adresse
Høj opløsning og nøjagtighed til præcis dataopsamling
Fleksible grænsefladevalg med SPI digital kommunikation
Pålidelig ydeevne med sigma-delta arkitektur
Tilpasning af adresse for nem integration i systemet
20-SOIC (0,295", 7,50mm bred) emballage
Overfladeskåret montering
CS5508-BSZ er et forældet produkt. Kunder opfordres til at kontakte vores salgsafdeling via vores hjemmeside for information om ækvivalente eller alternative modeller, der måtte være tilgængelige.
Industriel automation og kontrol
Instrumentation og måleudstyr
Dataopsamlingssystemer
Den mest autoritative datablade for CS5508-BSZ findes på vores hjemmeside. Kunder anbefales at downloade datablade for detaljerede tekniske specifikationer og information.
Kunder anbefales at indhente tilbud på CS5508-BSZ via vores hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere om dette produkt i dag!
CS5509-AS CRYSTAL
CS5506-BS CIRRUS
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16SOIC
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 20SOIC
IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 24SOIC
CS5507-AS CIRRUS
SINGLE SUPPLY, 16-BIT ADC
CIRRUS SOP16
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 20SOIC
IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 20SOIC
CS5508-BP CRYSTAL
CIRRUS SOP16
CS5506BS CRYSTAL
16-BIT DELTA SIGMA ADC
CS DIP
IC ADC 16BIT SIGMA-DELTA 16SOIC
CIRRUS 2013+RoHS
CS5507-AP CS
IC ADC 20BIT SIGMA-DELTA 24SOIC
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
CS5508-BSZCirrus Logic Inc. |
Antal*
|
Målpris (USD)
|