Dansk
| Varenummer: | ALM-GA002-TR1G |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Avago Technologies (Broadcom) |
| Del af beskrivelsen.: | IC AMP GPS 900MHZ-2.4GHZ 6MCOB |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | Lead free / RoHs compliant |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $4.3818 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 1V ~ 3.6V |
| Testfrekvens | 1.575GHz |
| Leverandør Device Package | 6-MCOB (2x2) |
| Serie | - |
| RF Type | GPS |
| Pakke / tilfælde | 6-SMD Module, No Lead |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| P1dB | 1.8dBm |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Støj figur | 0.8dB |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Gevinst | 14.3dB |
| Frekvens | 900MHz ~ 2.4GHz |
| Nuværende - Forsyning | 8mA |
| Basisproduktnummer | ALM-GA002 |
| ALM-GA002-TR1G Detaljer PDF [English] | ALM-GA002-TR1G PDF - EN.pdf |




ALM-GA002-TR1G
Broadcom Limited. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Broadcom-produkter, der leverer de bedste produkter og tjenester til kunderne.
ALM-GA002-TR1G er en højt integreret, lavstrøms RF-forstærker modul designet til globale navigationssatellitsystemer (GNSS), der opererer i frekvensområdet 900 MHz til 2,4 GHz.
Frekvensområde: 900 MHz til 2,4 GHz
P1dB: 1,8 dBm
Gain: 14,3 dB
Støjfigur: 0,8 dB
RF-type: GPS
Forsyningsspænding: 1 V til 3,6 V
Forsyningsstrøm: 8 mA
Testfrekvens: 1,575 GHz
Overflademonteret pakning
Meget integreret design for kompakt implementering
Lavt strømforbrug for længere batterilevetid
Fremragende støjfigur og gain-ydeevne
Velegnet til GNSS-applikationer
6-SMD modul, uden ben
6-MCOB (2x2) pakning
ALM-GA002-TR1G er et udgået produkt. Kunder opfordres til at kontakte vores salgsteam via hjemmesiden for information om ækvivalente eller alternative modeller.
Globale navigationssatellitsystemer (GNSS)
Trådløse kommunikationsenheder
Den mest autoritative datablade for ALM-GA002-TR1G er tilgængelig på vores hjemmeside. Kunder anbefales at downloade den for detaljerede produktpecifikationer.
Kunder opfordres til at indhente tilbud på ALM-GA002-TR1G via vores hjemmeside. Få et tilbud eller lær mere om dette produkt i dag!
IC AMP GPS 849MHZ-2.57GHZ 6DFN
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 12MCOB
IC AMP GPS 900MHZ-3.5GHZ 6UDFN
IC AMP GPS 900MHZ-3.5GHZ 6UDFN
IC AMP GPS 1.575/1.602GHZ 8MCOB
IC AMP GPS 900MHZ-2.4GHZ 6MCOB
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 12MCOB
IC AMP WIMAX 3.3-3.8GHZ 24MCOB
IC AMP GPS 849MHZ-2.57GHZ 6DFN
IC AMP WLL 400MHZ-1.6GHZ 10MCOB
IC AMP CELL 1.45-2.75GHZ 24MCOB
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 9MCOB
IC AMP CELL 1.45-2.75GHZ 24MCOB
IC RF AMP CDMA 1.6GHZ-2.7GHZ
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 12MCOB
IC AMP GPS 1.575/1.602GHZ 8MCOB
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 12MCOB
IC RF AMP GPS 1.575GHZ 12MCOB
IC AMP CDMA 1.6GHZ-2.7GHZ 10MCOB
IC AMP WLL 400MHZ-1.6GHZ 10MCOB
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
ALM-GA002-TR1GBroadcom Limited |
Antal*
|
Målpris (USD)
|