Dansk
| Varenummer: | ACS723LLCTR-20AU-T |
|---|---|
| Producent / Mærke: | Allegro MicroSystems |
| Del af beskrivelsen.: | SENSOR CURRENT HALL 20A DC |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $8.9523 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Supply | 5V |
| Leverandør Device Package | 8-SOIC |
| Serie | - |
| Sensortype | Hall Effect, Open Loop |
| Følsomhed | 200mv/A |
| Responstid | 5µs |
| Polarisering | Unidirectional |
| Pakke / tilfælde | 8-SOIC (0.154', 3.90mm Width) |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Produktion | Ratiometric, Voltage |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur | -40°C ~ 150°C |
| Antal kanaler | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Linearitet | ±1% |
| Frekvens | DC ~ 80kHz |
| Til måling | AC/DC |
| Strøm - Forsyning (Max) | 14mA |
| Nuværende - Sensing | 20A |
| Basisproduktnummer | ACS723 |
| Nøjagtighed | ±3% |




ACS723LLCTR-20AU-T
Allegro MicroSystems. Y-IC er en kvalitetsdistributør af Allegro MicroSystems og vil levere de bedste produkter og tjenester til kunder.
ACS723LLCTR-20AU-T er en lineær strømsensor-IC baseret på Hall-effekten med en primær leder til strømmåling. Den anvendes til præcis, lav-støjs strømmåling i industrielle, bilrelaterede, kommercielle og kommunikationssystemer.
Hall-effektbaseret lineær strømsensor
Enkeltretningstrømmåling
Ratiometrisk analogt voltudgang
Fremragende temperatuurstabilitet
Lille, lavprofil overflademonteret pakke
Nøjagtig strømmåling
Robust og pålidelig ydeevne
Let at integrere i systemdesign
Omkostningseffektiv løsning til strømmåling
Tape and Reel (TR) emballage
8-SOIC (0,154", 3,90 mm bred) pakke
Overflademonteret design
ACS723LLCTR-20AU-T er et aktivt produkt. Der findes ækvivalente eller alternative modeller, som for eksempel ACS723LLCTR-10AB-T og ACS723LLCTR-20AB-T. Kontakt vores salgsteam via vores hjemmeside for yderligere information.
Industriel automation og kontrol
Automotiveog transportsystemer
Strømforsyninger og konvertere
Motorkontrol og overvågning
Den mest autoritative datablade for ACS723LLCTR-20AU-T er tilgængelig på vores hjemmeside. Vi anbefaler, at kunder downloader datablade for at få de mest opdaterede og nøjagtige oplysninger.
Kunder opfordres til at anmode om tilbud via vores hjemmeside. Få et tilbud nu for at lære mere om dette produkt og vores eksklusive tidsbegrænsede tilbud.
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC
ALLEGRO SOP16
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC
SENSOR CURRENT HALL 40A DC
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
SENSOR CURRENT 45A 5V 8SOIC
ALLEGRO SOP8
SENSOR CURRENT HALL 40A AC/DC
SENSOR CURRENT HALL 10A DC
SENSOR CURRENT HALL 12A 16SOIC
SENSOR CURRENT HALL 10A AC/DC
ALLEGRO SOP8
ALLEGRO SOP16
SENSOR CURRENT HALL 5A AC/DC
SENSOR CURRENT HALL 20A AC/DC
ALLEGRO SOP-8
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler





2025-01-15
2025-05-08
2024-04-10
2025-07-16
ACS723LLCTR-20AU-TAllegro MicroSystems |
Antal*
|
Målpris (USD)
|