Dansk
| Varenummer: | NCP6324BMTAATBG |
|---|---|
| Producent / Mærke: | AMI Semiconductor/onsemi |
| Del af beskrivelsen.: | IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $0.5035 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Udgang (Min / Fast) | 0.6V |
| Spænding - Udgang (Max) | 5.5V |
| Spænding - Indgang (Min) | 2.5V |
| Spænding - Indgang (Max) | 5.5V |
| Topologi | Buck |
| Synkron Rectifier | Yes |
| Leverandør Device Package | 8-WDFN (2x2) |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | 8-WFDFN Exposed Pad |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Output Type | Adjustable |
| Output Configuration | Positive |
| Driftstemperatur | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Antal udgange | 1 |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Fungere | Step-Down |
| Frequency - Switching | 3MHz |
| Nuværende - Output | 2A |
| Basisproduktnummer | NCP6324 |
| NCP6324BMTAATBG Detaljer PDF [English] | NCP6324BMTAATBG PDF - EN.pdf |




NCP6324BMTAATBG
Y-IC er en kvalitetsdistributor af onsemi produkter, der tilbyder kunderne de bedste produkter og tjenester.
NCP6324BMTAATBG er en synkron buck-tyristor med justerbar udgangsspænding. Den har et indgangsspændingsområde på 2,5V til 5,5V og et udgangsspændingsområde på 0,6V til 5,5V. Enheden kan levere op til 2A udgangsstrøm med en switch-frekvens på 3MHz.
Synkron buck-regulator
Justerbar udgangsspænding
Indgangsspændingsområde: 2,5V til 5,5V
Udgangsspændingsområde: 0,6V til 5,5V
Udgagnsstrøm op til 2A
Skiftfrekvens på 3MHz
Høj effektivitet
Kompakt løsning
Justerbar udgangsspænding
Overstrømsog termisk beskyttelse
NCP6324BMTAATBG er pakket i et 8-WFDFN Exposed Pad overflademonteringskabel.
NCP6324BMTAATBG er et aktivt produkt. Der findes tilsvarende eller alternative modeller som NCP6324BMTAG. Kontakt venligst vores salgsteam via vores hjemmeside for yderligere information.
Bærbare elektroniske enheder
Industrielt udstyr
Telekommunikationsudstyr
Den mest autoritative datablad for NCP6324BMTAATBG er tilgængeligt på vores hjemmeside. Kunden anbefales at downloade det for mere detaljeret produktinformation.
Kunder anbefales at indhente tilbud på vores hjemmeside. Få et tilbud eller læs mere om dette produkt i dag!
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
3MHZ, 2A SYNCHRONOUS BUCK CONVER
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN
ON TO263
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8WDFN
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
IC REG BUCK SYNC 2A 8WDFN
IC REG BUCK ADJUSTABLE 2A 8WDFN
IC REG BUCK ADJ 1.2A 8WDFN
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
ON WDFN
IC REG LINEAR 3.47V 3A D2PAK-5
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler




2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
NCP6324BMTAATBGonsemi |
Antal*
|
Målpris (USD)
|