Dansk
| Varenummer: | MBRS3200T3G |
|---|---|
| Producent / Mærke: | AMI Semiconductor/onsemi |
| Del af beskrivelsen.: | DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMB |
| Dataark: |
|
| RoHs Status: | |
| Betaling: | PayPal / Credit Card / T/T |
| Forsendelsesmåde: | DHL / Fedex / TNT / UPS / EMS |
| Del: |
Ship From: Hong Kong
| Antal | Pris per stk |
|---|---|
| 1+ | $0.1259 |
Online RFQ -indsendelser: Hurtige svar, bedre priser!
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Spænding - Videresend (Vf) (Max) @ Hvis | 840 mV @ 3 A |
| Spænding - DC-omvendt (Vr) (Max) | 200 V |
| Teknologi | Schottky |
| Leverandør Device Package | SMB |
| Fart | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Serie | - |
| Pakke / tilfælde | DO-214AA, SMB |
| Pakke | Tape & Reel (TR) |
| Produktattribut | Attributværdi |
|---|---|
| Driftstemperatur - Junction | -65°C ~ 175°C |
| Monteringstype | Surface Mount |
| Nuværende - Reverse Lækage @ Vr | 1 mA @ 200 V |
| Nuværende - Gennemsnitlig Rectified (Io) | 3A |
| Kapacitans @ Vr, F | - |
| Basisproduktnummer | MBRS3200 |
| MBRS3200T3G Detaljer PDF [English] | MBRS3200T3G PDF - EN.pdf |




MBRS3200T3G
Y-IC, en pålidelig forhandler af onsemi-produkter, er forpligtet til at levere de bedste produkter og tjenester til kunder.
MBRS3200T3G er en Schottky-dioderrectifier fra onsemi, designet til højeffektive, high-frequency strømforsynings- og switchingsapplikationer.
Højhastigheds opsvingstid på ≤ 500 ns
Høj surge-strømskapacitet
Lav fremadrettet spændingsfald
Overflademonteringspakke
Forbedret effektivitet i strømforsyningsog switchingskredsløb
Reduceret strømforbrug og varmeudvikling
Kompakt og pladsbesparende design
Tape & Reel (TR) emballage
SMB (DO-214AA) overflademonteringspakke
Velegnet til automatiseret montage
MBRS3200T3G er et aktivt produkt. Der findes i øjeblikket ingen kendte ækvivalente eller alternative modeller. For yderligere forespørgsler, bedes du kontakte vores salgsteam via vores hjemmeside.
Strømforsyninger
Switch-mode strømforsyningsomformere
Friløberdioder
Beskyttelse mod omvendt polaritet
Den mest autoritative datasheet for MBRS3200T3G kan findes på vores hjemmeside. Kunder opfordres til at downloade den for detaljerede tekniske specifikationer.
Vi anbefaler, at kunder indhenter tilbud på MBRS3200T3G via vores hjemmeside. Få et tilbud nu og lær mere om dette produkt samt udnyt vores korte kampagnetilbud.
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
MBRS3201 ON
DIODE SCHOTTKY 3A 200V SMB
FIRST SMBDO-214AA
DIODE SCHOTTKY 20V 4A SMC
ON SMB
DIODE SCHOTTKY 20V 4A SMC
MBRS3200 ON
RECTIFIER DIODE, SCHOTTKY, 3A, 2
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMC
MBRS320BT3G ON
DIODE GEN PURP 200V 3A SMC
DIODE SCHOTTKY 20V 3A SMC
DO214AA SENSITR
DIODE SCHOTTKY 100V 3A SMC
ON SMB
DIODE SCHOTTKY 20V 4A SMC
FAIRCHILD SMD
DIODE SCHOTTKY 200V 3A SMC
2026-04-20
2026-04-17
2026-04-08
2026-03-31
2026-03-23
2026-03-20
2026-03-09
2026-03-04
2026-02-28
2026-02-03
2026-01-28
2026-01-19
2026-01-16
2026-01-09
2025-12-29
2025-12-25
2025-12-17
2025-12-10
2025-12-04
2025-11-25
2025-11-20
2025-11-11
2025-11-03
2025-10-30
2025-10-22
2025-10-16
2025-10-09
2025-09-28
2025-09-17
2025-09-09
2025-09-01
2025-08-25
2025-08-20
2025-07-03
2024-12-18
2023-06-21
2023-04-27
2022-07-01
2021-03-04
2020-09-10
2020-01-23
0 Artikler






2024-12-17
2025-01-24
2024-06-06
2025-08-13
MBRS3200T3Gonsemi |
Antal*
|
Målpris (USD)
|